Choroba na rajčetech



f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?)
2.7.2010 0:08

Díky za názor. Ještě doplňuji: z důvodu zaplavené zahrady jsem 25. května zasadil několik sazenic do kbelíků a zbytek sazenic jsem zasázel do volné půdy na zahradě 5. června. Do kbelíků i do vyhloubených jamek na zahradě jsem používal namíchanou zeminu z vlastního kompostu a nakoupeného zahradního substrátu. Stejnou směs zeminy jsem použil i na papriky, různé letničky ap. a to bez problémů. Rezidua postřiků ve vlastním kompostu skoro vylučuji, jedině že by tam někdo bez mého vědomí něco vylil nebo vyhodil. A rezidua v nakoupeném zahradním substrátu? Odrůdy TORO a ORFINO jsou bez problémů (v zahradě i v kbelících na dvoře) a nakoupená odrůda BEJBINO a a vlastní IDYL mají výše uvedené problémy. Že by u některých odrůd vyšší citlivost a u jiných nižší citlivost na rezidua pesticidů? Zahradu jsem měl zaplavenou spodní vodou (ze země vyvěralo několik pramenů), takže žádný splach z pole. A projevuje se to jen u určitých odrůd, jak v zahradě, tak v těch kbelících.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 1.7.2010 23:43

Nemohlo by jít o rezidua nějakého herbicidu v půdě?  Můj soused měl loni též problém s rajčaty. Pěstoval je jako obvykle v pytlích na dvoře,  po několika týdnech od vysazení se mu na listech začalo projevovat poškození rostlin jako po Roundapu. Herbicidy doma nepoužívá, zeminu měl s hnojem jako obvykle, pytle čisté... Nepřišli jsme na zdroj kontaminace herbicidem, že by u zahradníka??    J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 2.7.2010 0:08

Díky za názor. Ještě doplňuji: z důvodu zaplavené zahrady jsem 25. května zasadil několik sazenic do kbelíků a zbytek sazenic jsem zasázel do volné půdy na zahradě 5. června. Do kbelíků i do vyhloubených jamek na zahradě jsem používal namíchanou zeminu z vlastního kompostu a nakoupeného zahradního substrátu. Stejnou směs zeminy jsem použil i na papriky, různé letničky ap. a to bez problémů. Rezidua postřiků ve vlastním kompostu skoro vylučuji, jedině že by tam někdo bez mého vědomí něco vylil nebo vyhodil. A rezidua v nakoupeném zahradním substrátu? Odrůdy TORO a ORFINO jsou bez problémů (v zahradě i v kbelících na dvoře) a nakoupená odrůda BEJBINO a a vlastní IDYL mají výše uvedené problémy. Že by u některých odrůd vyšší citlivost a u jiných nižší citlivost na rezidua pesticidů? Zahradu jsem měl zaplavenou spodní vodou (ze země vyvěralo několik pramenů), takže žádný splach z pole. A projevuje se to jen u určitých odrůd, jak v zahradě, tak v těch kbelících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 1.7.2010 7:40

Venus má sytě zelené listy specifického tvaru a rostlina je menšího vzrůstu. Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.155 (?), 11.7.2010 14:04

Reaguji na dotaz na nemoc rajčete.Zasadil jsem rostliny od několika dárců.U jedné várky se mi taky objevily tučné zkroucené listy a na stoncích jako podélné praskliny ze kterých vylézají jako zárodky vzdušných kořenů.Na jedné rostlině z této skupiny se objevily hnědé, jako korkovité špičky některých plodů.Rostliny ale rostou(už asi 200 cm) a plody už zrajou. Jedná se asi o bakteriové vadnutí z infikovyné sadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika