Biologická ochrana rajčat proti plísni



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 197.201 (?) 
9.1.2017 14:41

Výrobcovia tekutých hnojív Focus a BioBizz vyslovene deklarujú, že nič také neobsahujú (inak by napr. u pestovateľov chilli a rôznych kuriozít vôbec neuspeli), ako je to s Kristalonom naozaj neviem, no v rozpise zložiek tam nič také nie je.

Vplyv množstva vzduchu na kvalitu Compost Tea skúmalo niekoľko serióznych experimentov vykonaných v USA v minulých rokoch, pričom ho vyhodnotili ako veľmi relevantný faktor. A z nimi doporučovaných tabuľkových množstiev zasa vyplynulo, že bežné akvaristické motorčeky nie sú schopné dodávať takéto množstvá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 173.17 (?), 9.1.2017 15:07

Compost tea je jistě lepší než nic. Ale není mně jasné co to má společného s biologickou ochranou rajčat proti plísni (dokonce proti plísni bramborové?).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.201 (?), 9.1.2017 17:53

Ide o to, že Compost Tea sa nepoužíva iba ako hnojivá zálievka, ale aj ako postrek, ktorý má fungovať zároveň i ako listová výživa i určitá ochrana na báze vytvorenej ochrannej vrstvičky s určitým pH. Niečo na ten spôsob, ako to mnohí praktizujú napr. s lignohumátom...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 9.1.2017 17:09

Co obsahuju Focus a BioBizz? V akej forme maju dusik? 

Tie seriozne experimenty z USA asi boli publikovane a maju nejaky odkaz (autori, casopis rok..) Skuste poslat link.

Podla sedliackeho rozumu, aj bezne akvaristicke motorceky dokazu dodat dostatocne mnozstvo zvduchu... ibaze im to moze dlhsie trvat, resp. je to limitovane na mensie mnozstvo kompost tea.

...apropo, ake mnozstvo vzduchu je podla vas relevantne? Kubik, dva, sto? treba zaobstarat silny kompresor? Podla mna ide o mnozstvo latok, ktore podliehaju oxidacii. Ak je ich viac, treba aj viac kyslika. Na compost tea v domacich podmienkach to nebude vela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.201 (?), 9.1.2017 17:47

Sorry, no naozaj nemám čas, ani chuť, aby som vám tu suploval vyhľadávač. Najmä, ak sa očividne cítite byť na inom leveli informovanosti...

Čo sa týka tých experimentov, ja som sa k ich výsledkom dostal iba sprostredkovane, a to cez istý zahraničný pestovateľský diskusný portál. Ale určite existujú, o tom nepochybujte. Ak o ne máte ozajstný záujem, verím, že vám nebude robiť problém sa k nim dopracovať...

A čo sa týka toho Compost Tea, tak tie množstvá boli vztiahnuté k príprave v štandardnom plastovom sude o objeme našich cca 200 l. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.231 (?), 9.1.2017 18:34

200 L sud. Ja som videl nejake videa, kde si zahradkari pripravili par L a nimi postriekali rastliny. 200 L je dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 10.1.2017 14:01

197201

I když s názorem někoho nesouhlasím, tak si rád přeču co si o tom ostatní myslí a většinou také napíši svůj názor. Takto většinou probíhá diskuze. Bez rozdílných názorů není žádná diskuze.

Myslím si, že je běžné, že ten kdo něco zajímavého našel na cizích webech tak ostatním poskytne možnost se s těmi novými věcmi seznámit aniž to pracně budou hledat ve vyhledávačích. Pochopitelně si dotyčný ani nemusí pamatovat kde to četl a v tom případě jednoduše napíše, že už si tu stránku na které to četl nepamatuje.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 1.12.2016 21:06

Ja teda uz dlhsie skusam bikarbonat draselny (vitisan) na jabloniach proti chrastavitosti a nemam vyznamne skody, pritom ide o nachylne odrody Golden Delicious, Fuji, Granny Smith, hoci musim uznat, ze mam vyhodu suchsej oblasti. Rozne polyverza a podobne veci podla mna mozu fungovat ale je to absolutne nerentabilne hoc aj pri zohladneni radovo vyssej hodnoty doma vypestovanych rajcin bez tvrdej chemie. Na rajciny som vitisan este neskusal. Nevyhoda je, ze treba kvalitne pokryt cely povrch listov a robit opakovane postreky max po 7-10 dnoch. O ludoch, ktori najhlasnejsie vykrikuju, ze taketo polievocky nemozu fungovat si myslim svoje. Bol som kedysi jeden z prvych u nas na okoli co sa rozhodol do vciel namiesto amitrazu liecit kyselinou mravcou, to bolo kriku, ze kvoli mne sa bude sirit varoaza po okoli. Nakoniec to bolo presne naopak, ja ako jeden z mala som mal zdravo vyzimovane vcelstva, lebo som sa snazil situaciu riesit komplexne, nie rychlymi blbuvzdornymi metodami. A takto to je aj s tvrdou chemiou v zahradach - ludia su lenivi rozmyslat, studovat. Potrebuju nieco co blbuvzdorne zaucinkuje a to vitisan a pod nesplna. Podobne s naduzivanim antibiotik, ked by mnohokrat stacil lipovy caj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.142 (?), 16.12.2016 16:34

Mne sa tedea POLYVERSUM opakovane osvedčuje, treba ho však aplikovať minimálne 1 týždeň pred predpokladaným šírením patogénov, toľko totiž trvá, kým sa huba "asimiluje" v rastlinách. Po cca 40 dňoch sa stráca, a treba znova aplikovať. Okrem toho, že nijako nie je škodlivá, ešte aj stimuluje rastliny k lepšiemu rozvoju koreňov, a podmieňuje vyšší obsah cukrov v pletivách. Používam hlavne na rajčiny, ale aj cukiny a uhorky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.132 (?), 16.12.2016 17:55

ako to pouzivate na rastliny rajcin? V navode je ze je mozne pouzit len na korene a nie na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika