Biologická ochrana rajčat proti plísni



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 73.230 (?) 
28.11.2016 21:52, zobrazeno: 50786x

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli někdo z Vás má zkušenosti, případně rady, jak se obejít při pěstování rajčat bez chemie (fungicidy). 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 14.170 (?), 28.11.2016 22:09

Napadají mě dvě možnosti:

1. pěstujte odolné odrůdy

2. pěstujte pod střechou (mám na zápraží pod převisem střechy a není problém).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 29.11.2016 4:07

Pěstujte rajčata ve skleníku nebo u jižní zdi domu pod převisem střechy. Nezalévejte na list. Já jsem tímto způsobem pěstování nejméně za posledních 20 let nepoužil na rajčata žádný fungicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.22 (?), 29.11.2016 7:39

kupujte rajciny v supermarkete pod strechou. Ja som tymto sposobom nikdy nepotreboval fungicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.11.2016 8:00

Celkem b... á otázka, co chcete za zkušenosti a rady? Si to vyzkoušejte, zasaďte rajčata a nestříkejte, však ony vyrostou, vykvetou a nakonec i dozrají a to bez postřiků.  Já to tak taky dělám a myslím, že to tak dělá plno lidí, možná většina,  akorát, že nejsou zmasírováni nějakou propagandou jako vy a tak je ani nenapadne se na to ptát.

Pak jde jen o to kdy to zlikviduje plíseň, jestli už někdy v srpnu nebo to vydrží až do podzimu. Mi to letos to vydrželo až do podzimu. On to ani tak na podzim nezlikviduje mráz, ale koncem září už je pro rajčata obvykle moc zima a přestanou dozrávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.230 (?), 30.11.2016 11:16

Rajčata pěstuji už několik let a krom předešlého roku, kdy plíseň nebyla, tak jsem s ní měl vždy problém, tak proto se zde ptám na rady, kterými bych mohl této chorobě předejít. Myslel jsem nějaké biologické přípravky, či výluhy, ale jak vidím, tak ani vy arogantně přechytračelý zahradník mi neporadí. Měl by jste myslet na to, že vhodné podmínky, jako třeba u Vás, nejsou všude po celé ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 30.11.2016 12:03

Měl by jste myslet na to, že vhodné podmínky, jako třeba u Vás, nejsou všude po celé ČR. A vovovotom to je. Někdo napíše, že rajčata nikdy ničím nestříkal a má je od jara do zámrzu ve skvělé kondici. Jiný to postříká nějakou eko - bio - super sčkou a má rajčata jak kopačáky a bez plísně. Další to stříká co týden vším možným co v drogerii najde a stejně je po měsíci konec. Potíž je zjistit kdo kecá. Tedy v postu IFM byť lehce obhroublém, jak jeho zvykem, je racionální jádro. Věta ze začátku platí, akorát tím "Vás" myslíme tazatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 30.11.2016 12:05

Ferdu Mravence ignorujte, ten se chová hulvátsky téměř v každém svém příspěvku. Nemluvě o tom, že nemá pravdu, protože ve většině případů (až na výjimečné lokality či výjimečně suché léto) tu plíseň rajče chytne, někdy dříve, někdy později, takže často ani dozrát nestihne. Proto naopak oproti tvrzeni IFM většina pěstitelů postřik v případě indikace provádí. Mě se to např. letos stalo na začátku července, takže kdybych neprovedl ošetření, o vše bych přišel. Naopak vloni se neobjevila plíseň vůbec, takže postřik nebyl potřeba.

Rady jste dostal - buď pěstovat pod střechou (udělat stříšku z fólie je asi nejjednodušší a nejméně závadné řešení), nebo v případě výskytu plísně provést postřik. Těm biologickým kulturám bych příliš nevěřil - zatím se tu objevily jen teorie bez prakticky použitelných a dokázaných úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 29.11.2016 8:11

Souhlas s předchozími. Pokud je vlhko a deštivo, bez postřiku se neobejdete - já letos stříkal Kuprikolem začátkem července, protože začaly chytat plíseň. Pak až do října v pohodě vydržely, nebylo příliš deštivo. Vloni vydržely celou sezónu bez postřiku.

Máte jen 2 možnosti - buď pěstovat pod střechou, nebo v případě delšího vlhka provádět postřik. Jiná možnost není, zlikviduje vám je plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 29.11.2016 10:31

Spory plísně bramborové jsou roznášené vzduchem, ulpívají na rostlinách, klíčí a stékající vodou jsou roznášeny i na plody. Ochráníte-li rostliny před deštěm a nebudete-li je kropit, tj. budete zalévat jen ke kořenům rostlin, bude případné napadení rostlin mizivé a plody nebudou infikované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika