Bifteková rajčata



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
4.8.2012 18:26

Býčí Srdce Rozovoje - dnešní fotka, bohužel rostlina je dost napadena chorobami a tak plodů moc není, co bylo skončilo v sušičce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3266) - 5.149 (?), 7.8.2012 15:14

Dozrálo mně první rajče Brutus a tak jsem si připravil ochutnávku (s čerstvým chlebem a máslem) všec h svých ečtyř biftekových rajčat. U mne dopadla takto?

1.Beefmaster pro mě chuťově velmi dobrý

2.Brutus poněkud jiná rajčatová chuť ale dobrý

3.Cuor di Bue(Seva Seed), bezvýrazné rajčatová chuť neznatelná

4.Marmande (semena cizí myslím že zu Penny nebo Lídlu) prostě mě nechutnalo

Toto není návod pro ostatní co mají pěstovat, ale jen mé subjektivní hodnocení rajčat, která vyrostla na mé zahradě.Já se pochopitelně podle toho v budoucnu zařídím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3266) - 5.149 (?), 22.8.2012 22:05

Po čtrnácti dnech musím rehabilitovat rajče Cuor di Bue. Chuťově se podstatně zlepšilo na úroveň Beefmasteru nevím čím to je, ale jsem nadmíru spokojen.Cuor di Bue je podstatně úrodnější než kterékoliv ze čtyř biftekových odrůd které pěstuji. Mám tři rostliny a na dvou z nich již výnos přesáhl dvě kila. Dnes jsem zkusil zavařit tato rajčata jako rajčatovou drť- oloupal jsem je, rozpůlil je natlačil je do sklenic (tří) a zalil protlakem z rajčat Start F1, který jsem právě dělal. Pokud se mi tato drť osvědčí při vaření rajčatových omáček, tak Cuor di Bue bude pro mne příští rok jednička.

               Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3266) - 5.149 (?), 23.8.2012 18:38

Ještě jsem zapoměl dodat, že při pěstování těch dvou úrodných rostlin rajčete Cuor di Bue jsem každý třetí zálistek (první nad vijanem květů) zaštipoval missouri způsobem.Jejich úroda je cca o 30% vyšší než u třetí rostliny vyštipované klasicky. Ale může to být také polohou rostlin ev. jinými vlivy. 

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.0 (?), 23.8.2012 19:37
Toto je mé, zatím nejvĕtší rajče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3266) - 5.149 (?), 23.8.2012 19:54

Já se sice nesnažím vypěstovat co největší rajče, ale zajímalo by mě, o jakou odrůdu jde.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.4 (?), 7.9.2012 23:34

V Bulharsku prodávají cca 3 typy rajských - malá oválná, pak kulatá střední a velká masitá světle červená. Netušíte někdo, co jsou tato velká masitá rajčata zač? Jsou hybridní nebo ne? V obchodech semínka nyní nemají, tak chci použít semínka ze zakouených plodů? Nemáte někdo s tímto zkušenost?

Dík

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3266) - 5.149 (?), 8.9.2012 7:26

Co jsou ta rajčata zač, to opravdu netuším. Pokud tomu rozumím, tak jste momentálně v Bulharsku a můžete si koupit bifteková rajčata, která Vám chutnají. S největší pravděpodobností to budou rajčata nehybridní. Pokud jde o tvorbu hybridních odrůd biftekových rajčat (v Evropě), tak jde podle mne většinou jen o přidání odolnosti vůči chorobám (ze strany otce) při zachování velikosti a chuti matky. Takže i kdyby to byl hybrid, tak si asi vypěstovaná rajčata zachovají vlastnosti, kterých si ceníte- chuť, velikost a barvu.Takže doporučuji koupit a zkusit pěstovat i když u nás s tímto rajčetem mohou být při pěstování určité problémy (minimálně bude hodně pozdní).

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.9.2012 8:19

Třeba Vám to pomůže - bulharská semena rajčat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3266) - 5.149 (?), 8.9.2012 8:38

Zdravím Mirku, to už nakupujete semena rajčat i v Bulharsku?

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika