Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
5.10.2013 23:01
Krása! Skoda, ze ta Barbara je F1, je moc pekna, rád bych se zeptal kolik kg dorusta odruda Sucrine du Berry. Letos se dýně povedly, sice to nevypadalo nejlépe, ale nakonec dobrý. Pravdou je, že ale muskatove dyne mely mensi urodu. Jeste Crown Prince - velmi vsem chutna a nebyt to F1 odruda, tak ji pěstuji vice. Prikladam foto mych lagenarii..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 4.10.2013 16:21

Acorn mají v aev-vs. Já jsem je měla letos, ale nic moc, pečené se s Hokkaido srovnat chuťově nedají.

Jo, stojí 3 semena 30 korun, já sem je měla někde z Itálie, výdaje raději nepočítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.10.2013 19:17
Acorn se s hokaidem srovnavat neda-kazda dyne je na neco jineho, takze proto treba hokaido nebudevtak chutne jako acorn, ktery se pripravuje jinak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 4.10.2013 21:54

no je fakt, ze kazdemu chutna neco jineho, prave proto chci vyzkouset vice druhu. Take mi jde o to, abych mela i neco trvanlivejsiho, jinak je pak musim hned zpracovat a to je to tezke nekam ulozit. Mrazak plny, vse zavarovat, to je skoda zas vitaminu, tak je lepsi mit na sklade neco cerstvejsiho, i kdyby to melo byt horsi kvality. Ale treba zrovna to treba bude to, co bude chutnat nejlepe. Clovek nikdy nevi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 4.10.2013 22:03

Jeste posilam foto letosni urody. Odrudami si nejsem tak jista, nebot to nevzpada tak, jak by asi melo, mozna je neco trochu pokrizene. Necham to pro oko zdejsich odborniku. Zleva: to vyrostlo ze seminka, co mela byt Ibiza, ale asi to neni, ze? Pak jsou Lungy a u zdi Guatemalian Blue Banana, vedle Melonette, pak Lungy a posledni by mely byt Orange. Jak ale vidite, tak kazda vypada jinak... MOzna se nejak pokrizily, ty spravne by asi mely byt ty lahvovite, syte oranzove. 

úroda
úroda
blizsi pohled napravo
blizsi pohled napravo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 4.10.2013 22:15

Jeste posilam foto pro znalce, asi pro pana Pavla. Ze seminka Ibiza, kterou od nej mam mi vyrostlo toto. Pravdepodobne nejde o krizeni rostliny na poli, protoze cukety nebyly nikde v blizkosti a navic na te rostline vyrostly vsechny plody stejne... Tak uz bud bylo zkrizene to seminko, co jsem dostala postou nebo je to uplne jina odruda a seminko se primichalo do sacku. Co si myslite?

Co to je?
Co to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.10.2013 22:23
Pekne Evo, ta Blue banana je krasna, ohledne te spodni fotky tak mi to prijde na krizence s cuketou nebo snad i melounem ci nejakou podnozovou tykví, nicmene cista odruda to neni nebo ani takovou neznam. Jeste sem hodim vzacnejsi odrudy, ktere tu jeste mam nafocene.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kyprik - (49) - 159.11 (?), 5.10.2013 22:05

Ve srovnání s minulými lety mi přijde, že letošní úroda tykví byla o něco slabší (alespoň u mě). Možná to bylo způsobeno velmi zpožděným nástupem jara a sice velmi teplým, ale suchým létem. Rád v pěstování tykví experimentuji a tak vedle osvědčených odrůd (Hokaido, Butternut, Muscade de Provence, Sucrine du Berry, Buttercup, Pink Jumbo Banana) také vždy vyzkouším nějaké nové (letos asi 10 nových odrůd). Obvykle mi tykve Muscade di Provence váží 6 až 7 kg, letos jsou o něco menší. Jsem velmi zvědavý na Lunga di Napoli, jestli je to opravdu ten zázrak, který tady původně představila paní Svobodová, já jsem si prvně naběhl, protože jsem původně pěstoval bezcennou Giallu di Napoli - prodejci semen většinou neví, co vlastně nabízejí. Asi nejvíce mě letos potěšilo, že se mi podařilo vypěstovat okrasnou lagenárii - na posledním obrázku. S pozdravem M.S.

 

 

tykve - obr. 1
tykve - obr. 1
tykve - obr. 2
tykve - obr. 2
tykve - obr. 3
tykve - obr. 3
Lagenaria siceraria Cobra-Amphora
Lagenaria siceraria Cobra-Amphora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.10.2013 23:01
Krása! Skoda, ze ta Barbara je F1, je moc pekna, rád bych se zeptal kolik kg dorusta odruda Sucrine du Berry. Letos se dýně povedly, sice to nevypadalo nejlépe, ale nakonec dobrý. Pravdou je, že ale muskatove dyne mely mensi urodu. Jeste Crown Prince - velmi vsem chutna a nebyt to F1 odruda, tak ji pěstuji vice. Prikladam foto mych lagenarii..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kyprik - (49) - 159.11 (?), 6.10.2013 9:52

No to je prostě nádhera! To je velkopěstitelství v praxi. Můžu se zeptat na jaké ploše tykve pěstujete? Zimní tykve se dají spotřebovat k různým účelům a při správném skladování některé vydrží i přes rok, ty lagenárie jsou krásné ale co děláte s takovým množsvím? Co se týká tykve Sucrine du Berry, tak to je francouzské šlechtění Butternutu. Na rozdíl od Muscade de Provence, je příjemně malá (normálně váží kolem 1 až 1.5 kg, někdy i 2 kg a více). Má krásně oranžovou dužinu výborné kvality, jak již název napovídá je sladká, my ji používá k výrobě sladkých pokrmů - nejlépe se hodí na džemy, marmelády a buchty, je taková vodová jako cukrové melouny. Letos jsem měl málo sazenic, ale zase se k ní vrátím, protože mě nikdy nezklamala a vždycky dobře plodila.

Sucrine du Berry (Sladká z Berry)
Sucrine du Berry (Sladká z Berry)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.10.2013 10:04
Takze je to neco jako Waltham, ale vetsi a vice vodová? Plochu lagenarii si netroufnu odhadnout, mam to na vice mistech, takze vsude neco... Tim, ze se to nezkazi, tak uvidim casem co s nimi, asi za dlouhych zimnich veceru bude rodina vyrezavat :D A taky si chci udelat nejaky to nádobíčko :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika