Ačokča 2013 - pre a proti, zástancovia a odporcovia



host - 83.198 (?)
23.1.2014 14:37

Manželka nemôže surovú papriku, zrejme jej nerobí dobre na žlčník, toto by mohla byť alternatíva..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 18.1.2014 20:34

Pestoval niekto v r.2013 ačokču a s akým úspechom?  Ja absolútna katastrofa, priesady su strašne krehké, predpestovanie a výsadbu prežila len 1 zo 7!!!...a bola neduživá... nič z nej nebolo... tento rok chcem skúsiť priamo... bez predpestovania... do pôdy alebo na hnojisko  smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.106 (?), 23.1.2014 13:16

Já jsem loni ačokču zasel 2.května do studeného pařeniště. Tam vzešla za 14 dní a po týdnu, když si vytvořilla první pravé listy, jsem jí přesadil 23.května ven na stanoviště, které mám v 420 m.n.m. Po pár pěkných dnech přišlo ochlazení a povodňové počasí, myslel jsem že už to nerozchodí, ale nakonec úroda byla celkem slušná. Letos chci pěstovat tím samým stylem - u zdi stodoly(orientace na západ), o kterou opřu železnou 2m konstrukci, po které se pak pne. Přihnojuju zkvašeným holubincem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.106 (?), 23.1.2014 13:20

Ještě doplním, že z toho studeného pařeniště se mi ujaly všechny rostliny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.219 (?), 23.1.2014 14:09

Ačokču je dobře ochutnat, popř jeden rok zkusit. Není nechutná, spíš bych řekl bez chuti, První rok nám posloužila jako zelený, živý plot, v dalších letech jsme pro její vysazení a pozření nějak už nemohli najít důvod. Saláty z rajčat, okurek paprik nebo zelí nám šmakují mnohem víc.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.198 (?), 23.1.2014 14:37

Manželka nemôže surovú papriku, zrejme jej nerobí dobre na žlčník, toto by mohla byť alternatíva..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.130 (?), 13.2.2014 15:36

Asi to chce opravdu zkusit, já jsem ji pěstovala v květináči. Dostali jsme 4 od sousedky, dala jsem dva a dva do velkého květináče a přežila v každém jedna - slimákům chutnala. No a u nás se tedy ujala, synátor vyhlížel každou šištičku a celé léto až do podzimku svačil ačokčičky a chodil na ně z hřiště i s kamarádem :-D Takže my jsme jich měli zbytečně málo :-D Protože jse mi nepodařilo uchránit včas ani ty dvě na semínka... a teď je marně sháním. Sousedce nechutnala, ale možná semínka ještě někde vyhrabe a zachrání mě před Ačokčo otesánkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.12 (?), 15.2.2014 23:40

Naše děti ačokču taky milují, nejlepší je tak kolem 3 - 4 cm. Loni jsem ji měla ve skleníku (bydlíme v 550mnm) a jak povyrostla, vyhodila jsem ji oknem ven. Asi pro ni ideální, protože plodila jako blázen - nohy měla v teple a zbytečně tam nezabírala místo. Letos to chystám zase. Semínka mám, kdyby náhodou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika