Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

3.11.20 Dnes ještě 436 gramů mrňavých zelených a pak už nic ze zahrady, takže jsem to ihned shrnul. Na čtvrteční ráno je předpověď -2°C, takže už nemá smysl tam něco nechávat.
Celková sklizeň (48 rostlin): 128,293 kilo, z toho cca 17 kg zelených na dozrání uvnitř
Ztráty phythophthorou: cca 50 kg méně než teoretický výnos ze 48 rostlin (180 kg).
Ztráty suchou hnilobou: do 2 kg (neváženo)
Ztráty praskáním: do 3 kg (neváženo)
Datum invaze plísně: 26.-27.8.   33 rostlin pohřbeno: do 15.9. Odolné stále na place.
Sezóna dole v Ústí ještě není ukončena.

Komentář: Přestože čísla nejsou nijak vysoká, považuju tento rok za docela úspěšný. Hlavně proto, že jsem jednak odhalil podstatu problémů dole a druhak ověřil odolnost angličáků a z toho odvodil plán na zahradu, který by případné opakování plísňové invaze nemělo dramaticky ohrozit. Už jsem ho asi zmiňoval, ale zopakuju ho:
20 sazenic odolných, 10 sazenic velmi raných a od samého začátku vysazovat řízky těch odolných pro pozdní sklizeň na dozrání uvnitř. Samozřejmě ty počty nedodržím a rostlin bude víc. Nejspíš je navýší nějaké experimentální odrůdy. Počítám tak do 5 odrůd po dvou rostlinách od každé. Které odrůdy ještě nevím.
Z chovu vyřazuji 100 pudov pro téměř nulovou odolnost vůči plísni a také pro nemastnou neslanou chuť. Dále Blue Berry, kvůli chuti a Helsing Junction Blue z téhož důvodu – maximum 6 mi není dost dobré. Ještě musím rozhodnout o Tornádu a Kumatu.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika