Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

28.10.19 Tak konečně jsem včera ukončil rajčatovou sezónu. Sebral jsem ještě asi 1,2 kg zelených a zlikvidoval všechny rostliny – zítra a pozítří má v noci mrznout dokonce i v Ústí. Tam nahoře určitě bude. Takže je čas na závěrečné shrnutí. Nejdřív zprávy dobré, ty se lépe čtou:
Celková sklizeň ze 48 rostlin  = 113,5 kg (z toho 9 cherry, 10 koktejl, 5 masitých, 24 běžné velikosti)
Ztráty suchou hnilobou: 0
Ztráty plísní bramborovou: 0 – plachtová stříška vůbec nepoužita
Pramen od souseda na rozdíl od loňska nevyschnul, takže nebyly potíže se zaléváním.
A tím končí dobré zprávy.
Ztráty neidentifikovanou infekcí: odhadem 70 kg (teoretický výnos z 48 kusů dané skladby odrůd tak 180 kg). Přímé ztráty na vadných plodech celkem zanedbatelné a teprve na těch podzimních, ale plodnost dramaticky nižší oproti loňsku.
Ztráty praskáním: odhadem do 4 kg (neváženo).
Sečteno a podtrženo, moje předtucha, že výsledky budou horší než loni, se naplno potvrdila. Doufám jen, že příští sezóna, kterou jsem mimochodem už zahájil přesazením 1 rajčete, které vyrostlo ze semínka mezi jahodami, do 12l květináče a jeho převezením domů, bude lepší. Základem bude vypěstovat zdravé sazenice a k tomu mi, prosím, dopomáhej MP.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika