Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nevím, zda bude moje rada k něčemu. Okoukal jsem cosi na okolních melounových polích s průměrnou roční teplotou 12 st., ale s nikým jsem se neradil a nemám to nastudováno. Všiml jsem si, že profi melounoviště bývají velmi zarostlá nejen nadbytkem melounových listů, ale i plevelem. V největších vedrech jsou pak listy svěží a plody jsou úplně přikryté a nepukají. Zalévají např. kapkovou závlahou. Nikdy ne proudem ledové studniční vody na rozpálené rostliny. Pravděpodobně zálivkou i přihnojují dusičnanem amonným a draselným (? 35-70kg ledku na dekar) a nebojí se chemické ochrany. Já jsem vysil semínka z místního melounu do shluků po 3ks a vysázel z kelímků do jedné řady (bez fólie). Do mezer jsem dal uleželý ovčí hnůj. Zalévám ob den jen do míst, kde tuším tu původní řadu kořenů. Po dešti nezalévám asi týden. Zaplevelená bezzásahová džungle neuvadajících vitálních listů se mi daří. Plody skoro nejsou vidět a je to dobře. Je jich tam nejmíň 20 a mají až 2 kg. Některé plody jsou šišaté, jiné kulaté (asi je to F2 nebo F3 generace apod.). Na každé rostlině mi stačí 1 až 2 plody, protože mám rostlin mnoho. Nic nevyštipuji ani nepřihnojuji, nechávám to už jen na přírodě. Žádná rostlina není viditelně nemocná. Přiznávám, že jsem tam v červnu stříknul zbytek Acrobatu MZ WG po ošetření rajčat a totéž doporučuji i vám. Pokud přiměřeně zaléváte odstátou vodou, nemůžete udělat nic víc.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika