Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Takže čo by som napísal. Mal som tu už nejaké príspevky, ale keďže mi to nedovolí znova sa prihlasovať, písavam ako "hosť". Zakladal som aj toto vlákno, medzitým som aj spresňoval moje odrody. 

Pestujem v Bratislave, na južne orientovanom miernom svahu v Devíne, kde je viac-menej vinohradnícka, nie príliš úrodná pôda. Záhradku mám len požičanú, a nemám tam nejako extra veľa pestovacej plochy, som však aj za ňu veľmi vďačný. Pestujem takmer výlučne cherry rajčiny, tento rok 31 sort, z toho 3 ríbezľové-divoké, 2 beefsteakové, a jednu šalátovú, ostatné cherry. Zameriavam sa aj na ich atraktívny vzhľad, ale hlavné kritérium je pre mňa ich chuť- respektíve cukornatosť. Po tých asi 7-mych rokoch, čo sa tomu tak vášnivejšie venujem už mám celkom slušný prehľad o kvalitných odrodách, objednávam z celého Sveta, prakticky však už len od UK a USA firiem. Odporúčam hlavne Tomatogrowers (USA), J&L gardens Espaňola (USA), a Seeds of the Distinction (UK), Mr. Fothergills (UK), Thomson & Morgan (UK).

Priesady si pestujem v panelákových podmienkach, čo nie je jednoduché. Vysádzam po 2 rastliny spolu, mám tam 90+ dvojíc. Pestujem výlučne v bio-režime, pod korene som dal tento rok hnoj z poníka, plus ovčí granulovaný hnoj Flovium°, 2x v sezóne som postrekoval na list biohnojivom Darina 4. Všetky úkony, od výsevu, pikýrovania, cez výsadbu, či hnojenie robím podľa harmonogramu "Výsevní dny", čo je rozšírená obdoba lunárneho kalendára, len aj podľa všetkých "našich" planét. Pri pikýrovaní dávam pod korene Symbivit°, teda mykorhízu. Ako ochranu pred plesňami používam k plnej spokojnosti Polyversum°, rajčiny zberám až do mrazov.

Mám tam asi 13+ farieb, a je to -pri všetkej skromnosti- možno najcelistvejšia kolekcia tých najsladších odrôd Sveta, minimálne v Strednej Európe. Jedno "hipsterské" (rozumej: gurmánske) bistro odo mňa kupuje tieto cherrynky za dvojcifernú sumu (v €) za kilo, a nie je to zrovna hneď "prvé číslo", a to majú vlastných pestovateľov rajčín. :)

Veľmi ma to baví, a už som zvyknutý, že každý po ochutnaní prehlási, že lepšie rajčiny ešte nejedol. 

Dúfam, že som napísal všetko, čo by mohlo byť zaujímavé, ak máte otázky, kľudne sa pýtajte. Martin Kohútek.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika