Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zaujala mě informace z diskuze o počasí na MeteoFóru.

Je zde pěkně rozebráno, že zažitá představa o vysazování po 15.5. je spíše jen zvykem, aniž by to odpovídalo realitě:

Cituji:

"Ledoví muži se sice letos obejdou bez mrazíků, ale krátce po nich, cca kolem 17.5., se při nočním vyjasnění nějaký ten mrazík objevit může. Kromě toho někde na stránkách německé meteorologické služby jsem četl, že ten termín ledových mužů který nyní připadá na konec první poloviny května by se měl ve skutečnosti vztahovat na dobu po 20.5., neboť rčení o ledových mužích vzniklo ještě před kalendářovou reformou, kdy připadali na období cca o 10 dní později než v současnosti. Pokud by byla výše uvedená informace pravdivá, spadali by tedy téměř do doby nám známých malých ledových mužů v polovině poslední květnové dekády. Ať je pravda jakákoli, statistiky nějaké časté v pády studeného vzduchu do střední Evropy přímo na zmrzlé nepotvrzují. Ochlazení s mrazíky jsou prý mnohem častější kolem 7. 5. a následně až kolem 20. 5. nebo o něco později - z tohoto hlediska se mi ten názor o "znehodnocení" ledových mužů nezdá úplně nereálný a v lidové meteorologii zmiňovaní malí ledoví muži možná mají nakonec z praktického hlediska větší význam než Pankrác, Servác a Bonifác. Po nich již mrazy v nižších polohách (tedy mimo mrazové kotliny) jsou již skutečně jen výjimečnou záležitostí."

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika