Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Prikladám fotky mojej úrody z ponechanej pokusnej rastliny "akože" Stupické z originálného balenia sáčka Semo. Zasadená je v skleníku. Vzrast rajčiaku je podobný ako má Stupické, z rozdielom pravých rajčiakových listov. Pestujem na viacero výhonov (ako kríčkové), tak ako aj Stupické. Prvé plody začali dozrievať súčasne s vedľa zasadeným Bejbinom a Goldkrone, takže sú celkom rané. Zdravotný stav je zatiaľ najlepší zo všetkých odrôd - tmavo zelené, akoby až navoskované listy bez chyby. Pol metra vedľa zasadené Bejbino má na listoch rôzne prejavy nedostatku prvkov, a začína chytať aj plieseň. Goldkrone je na tom lepšie, ale tiež má aj zožltnuté listy.

Včera som odtrhol prvý vyján so 4 kusmi, z ktorého jeden prezrály plod odpadol. Ostatné už boli tiež prezreté-šťavnaté, takmer bez jadierok. Nechával som ich do úplného vyfarbenia, takže až prezreli. Nevadí - skúšal som aj menej sfarbený plod a chuť je dobrá rajčinová - ani príliž sladká / ani kyslá, menej šťavnatá, biftekového typu, tiež takmer bez jadierok. 

Takže vzrast má kríčkový do 1,3m, plody oranžové-rebrované, biftekového typu - najskôr narástli menšie od 20g, teraz 60g. Vo vyjáne cca 4 kusy.

S odrodou som spokojný - dúfam, že plody sú jedlé wink

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika