Zákeřný plevel



host - 106.226 (?)
21.7.2012 8:38

Pane Josef, děkuji za odpověď. Někde jstem taky četla, že Garlon se už od 1.6.2012 do naší republiky nedováží.

Potřebuje zlikvidovat letitý kořeny přísavníku. Dálem musíme pořezat vzrostlou tuji a smrk jsou poškozené od vychřice a kroup. Potřebovali bychom nějaký účinný herbicid na tyto kořeny. Doufám, že si vybereme s některých vámi uvedených herbicidů.

Nela 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 106.226 (?), 21.7.2012 8:38

Pane Josef, děkuji za odpověď. Někde jstem taky četla, že Garlon se už od 1.6.2012 do naší republiky nedováží.

Potřebuje zlikvidovat letitý kořeny přísavníku. Dálem musíme pořezat vzrostlou tuji a smrk jsou poškozené od vychřice a kroup. Potřebovali bychom nějaký účinný herbicid na tyto kořeny. Doufám, že si vybereme s některých vámi uvedených herbicidů.

Nela 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 80.99 (?), 22.7.2012 9:11

Smrk z kořenů neobrazí, tůje nejspíše taky ne. Na ně žádný herbicid nebutete potřebovat. Potírat jejich pařezy by bylo zbytečné plýtvání. Jenom na ten přísavník.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.226 (?), 22.7.2012 17:05

Na pařezy ze smrku a tuji jsme koupili Pařezník doporučil nám to prodejce. Dokonce měli ješte k prodeji Garlon tak jsme koupili i ten na přísavník.

Jinak Vám děkuji za odpověď, pomohlo mě to, alespoň jsem se začala trochu orientovat v těch herbicidech. Manžela to moc nezajímá.

Nela   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 67.10 (?), 18.5.2012 16:01

Pane Černíne, také jsem měla u tohoto přísavníku strašně tlusté kořeny. Při pokusu o jejich vytrhnutí ze země se vždycky zvedl i metr čtvereční země s hustou sítí tenkých kořenů. Duševně jsem se proto připravila, druhý den vzala nůž se zubatým ostřím, hrneček neředěného Roundupu a štětec. Každy tlustý kořen, který jsem při zemi viděla jsem přeřízla a vždycky obě strany přeříznutého kořene natřela Roundupem. U některých kořenů jsem tento zásah udělala na několika jeho místech, zhruba ve vzdálenosti 40 cm. Akce to byla jednorázová, postupovala jsem zřejmě velmi pečlivě. Zkuste to, přeji Vám úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika