Pomozte určit tento plevel



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
21.6.2016 7:41

Musí ven i s kořenem. Přetržené rostliny rychle regenerují a v tuhle dobu už se moc nesnaží narůst a kvetou... v půdě bude určitě zásoba semen, ale on se vcelku snadno likviduje ještě před kvetením - je i ve vyšší trávě dobře vidět - stačí ho poddloubnout a uschne. když už začíná kvést, musí se odstraňovat. Už by totiž mohla na rostlině nějaká semena dozrát. Pár let jsem ho v zahradě vůbec neměl, teď už druhý rok ano. Nevím, jestli jsou to probuzená semena z půdní zásoby nebo nálet z okolí... Králíci ho mají rádi, chroupou ho s chutí, jako jetel luční. Pokud jde o herbicidy, bere ho vše, co si poradí s pampeliškou. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ZA - (36) - 167.106 (?), 20.6.2016 20:04, zobrazeno: 5351x

prosím opět o pomoc :-) - pro vás to bude hračka, předem díky!

Zahradu nám letos zaplavuje tento "dáreček". Začíná přízemní růžicí poměrně pichlavých listů. Následně se vytáhnou lodyhy -výška klidně i 80 cm. Malé žlutavé kvítky, dozrávají v bílé chmýří - a neštěstí může pokračovat :-(

Některé rostliny, které unikly pletí, měly lodyhu silnou pomalu jako moje ruka v zápěstí!

Řekla bych že je to mléč? Taťka si myslí, že to snad musí být nějaký bodlák... Těžko se nám likviduje (nejsme na zahradě tak často) - co by na to nejlépe zabralo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.253 (?), 20.6.2016 20:17
ručně vykopat a často kosit, bodlák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 20.6.2016 21:17

Já bych řekl, že pcháč zelinný, než ten mléč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.67 (?), 20.6.2016 22:24

A to já zase souhlasím se Zdenkou. Podle mého názoru to je opravdu mléč. (Snad mléč drsný?) Je jen jednoletý, takže pletím a vyrýpáváním by měl pomalu mizet.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 21.6.2016 7:41

Musí ven i s kořenem. Přetržené rostliny rychle regenerují a v tuhle dobu už se moc nesnaží narůst a kvetou... v půdě bude určitě zásoba semen, ale on se vcelku snadno likviduje ještě před kvetením - je i ve vyšší trávě dobře vidět - stačí ho poddloubnout a uschne. když už začíná kvést, musí se odstraňovat. Už by totiž mohla na rostlině nějaká semena dozrát. Pár let jsem ho v zahradě vůbec neměl, teď už druhý rok ano. Nevím, jestli jsou to probuzená semena z půdní zásoby nebo nálet z okolí... Králíci ho mají rádi, chroupou ho s chutí, jako jetel luční. Pokud jde o herbicidy, bere ho vše, co si poradí s pampeliškou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika