Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 252.184 (?) 
8.8.2019 19:19
T. fortunei jsem koupil ve slevě v OBI vloni. Ale neměl jsem odvahu ho vysadit ven (ani letos na jaře). Tak jsem ho zimoval v temperované světlé garáži při +5. Na jaře jsem ho přesadil do zeminy, kterou jsem si sám namíchal z koupeného substrátu a zeminy ze zahrady. Tutéž jsem použil i pro jiné rostliny, ale pryšec vyrostl jen u T. f. Takže pryšec do Hradce Králové docestoval od pěstitele palem třeba i z daleka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.243 (?), 8.8.2019 23:01

Ale ano, vzpomně jsem si na to, že jesm takovouhle plazivou rostlinku už kdysi viděl právě v kamenitém substrátu u nějaké palmy, ale její identifikací jsem se ani moc nezabýval. (Myslím, že existuje i trošičku podobné plazivé drobnolisté rdesno anebo se třeba pletu; je snad i pěstované? Jméno takhle z hlavy nevím.).

A zkraje jsem marně přemýšle o tom Vašem T.fortunei, co to asi je zač. Nevěděl jsem a palma mne nenapadla už vůbec. :-)

A když jsem včera bádal nad tím Vaším pryšcem poléhavým, narazil jsem ještě na tři další velmi podobné. (viz botany.cz)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika