Plevel na zahrádce - identifikace a likvidace



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 252.184 (?)
8.8.2019 19:19
T. fortunei jsem koupil ve slevě v OBI vloni. Ale neměl jsem odvahu ho vysadit ven (ani letos na jaře). Tak jsem ho zimoval v temperované světlé garáži při +5. Na jaře jsem ho přesadil do zeminy, kterou jsem si sám namíchal z koupeného substrátu a zeminy ze zahrady. Tutéž jsem použil i pro jiné rostliny, ale pryšec vyrostl jen u T. f. Takže pryšec do Hradce Králové docestoval od pěstitele palem třeba i z daleka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 252.184 (?), 8.8.2019 19:19
T. fortunei jsem koupil ve slevě v OBI vloni. Ale neměl jsem odvahu ho vysadit ven (ani letos na jaře). Tak jsem ho zimoval v temperované světlé garáži při +5. Na jaře jsem ho přesadil do zeminy, kterou jsem si sám namíchal z koupeného substrátu a zeminy ze zahrady. Tutéž jsem použil i pro jiné rostliny, ale pryšec vyrostl jen u T. f. Takže pryšec do Hradce Králové docestoval od pěstitele palem třeba i z daleka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.243 (?), 8.8.2019 23:01

Ale ano, vzpomně jsem si na to, že jesm takovouhle plazivou rostlinku už kdysi viděl právě v kamenitém substrátu u nějaké palmy, ale její identifikací jsem se ani moc nezabýval. (Myslím, že existuje i trošičku podobné plazivé drobnolisté rdesno anebo se třeba pletu; je snad i pěstované? Jméno takhle z hlavy nevím.).

A zkraje jsem marně přemýšle o tom Vašem T.fortunei, co to asi je zač. Nevěděl jsem a palma mne nenapadla už vůbec. :-)

A když jsem včera bádal nad tím Vaším pryšcem poléhavým, narazil jsem ještě na tři další velmi podobné. (viz botany.cz)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika