Jak zlikvidovat plevel v trávníku?



host - 22.30 (?)
12.7.2007 6:37
Na likvidaci plevelů v trávníku je skvělý přípravek Rancho.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 14.6.2007 13:35 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 11.7.2007 13:54
Doporučil bych BOFIX, je sice dražší, ale obsahuje učinné látky přípravku LONTREL a STARANE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.1 (?), 11.7.2007 15:48
Lepší je BanvelM, po tom se mi nikdy nestalo, aby se popálil trávník, jako se to stalo s Bofixem, a to jsem stříkal opatrně. A účinky jsou vynikající.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.127 (?), 11.7.2007 20:13
Také jsem si popálil trávník správně naředěným Bofixem. Už nikdy Bofix... 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.30 (?), 12.7.2007 6:37
Na likvidaci plevelů v trávníku je skvělý přípravek Rancho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.46 (?), 14.10.2007 20:50
Zkuste vyrýpnout trávu, není pod ní žádný živočich, jen suchá zem, kterou musíte zalévat a udržovat. Zkuste vyrýpnout chudobku, v jejích kořenech většinou najdete vlhkou zem i žížalu.
Pokud se jetel plazivý (květy bílé) vyskytne při cestičkách, nechte ho - snáší sešlapávání a zlepšuje půdu. Snadno ho udržíte, aby se Vám nerozmnožil do udržovaného trávníku. Kořeny jsou plazivé a nerostou hluboko do země.
Jestliže roste mezi trávou „plevel (chudobka, pampeliška, jitrocel…)“, je to proto , že je zem chudá. Tato plevel pomáhá obnovovat půdní flóru a faunu. Jestliže vyryjete tuto plevel, zjistíte, že tam stejně bez hnojení žádná tráva nevyroste, zůstane prázdné místo.
Letos jsem se rozhodla, že svou zahradu konečně po x letech vylepším a pohnojím jiným hnojivem než kompostem. Pohnojila jsem i trávník, na jaře jsem rozhodila na něm cererit a trávník je krásný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.33 (?), 21.5.2013 12:49

Chtěla bych se zeptat jestli některý z doporučovaných přípravku (Trastan, Bofix, Banvelm, Rancho...) nevadí zvířatům/lidem - máme psa, kočku a malé dítě. Pes sice není na zahradě pořád, ale teď když je teplo, tak jsme venku i dítětem často.

Mně v trávníků trápí cosi plazícího se, má to tuhý stonek a je to velmi nízké - nevšimla jsem si, že by to nějak kvetlo a za boha nemůžu najít co to je :(Přikládám foto.

neznámý plevel
neznámý plevel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.4 (?), 21.5.2013 21:53

Váš plevel je nejspíše černohlávek obecný. Podle zkušeností zde na fóru - vyhledejte si příslušná vlákna - se jedná o dost odolný plevel.

Ke škodlivosti přípravků - sekeltivních herbicidů: na netu (třeba agromanual.cz) si vyhledejte příslušné technické listy. Myslím, že u většiny (všech?) bude uvedeno, že jsou pro teplokrevné živočichy buď škodlivé, případně jinak negativně působící...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.33 (?), 22.5.2013 9:40

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.113 (?), 1.8.2014 21:26

Zdravím všechny zahrádkáře.

Poznáte prosím někdo druh plevele na obrázku? Mám jím zamořenou celou zahradu.

Postřik Banvelem nezabral. Vymýtil sice z velké části pampelišky a jetel, ale tomuto druhu zjevně neublížil.

Prosím o radu, jestli existuje nějaký jiný účinný herbicid, který zabere.

Petr

Poznáte tento plevel?
Poznáte tento plevel?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika