Jak se zbavit přesličky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?) 
2.2.2012 10:02

Děkuji. Tak jsem díky Vám zjistila, že můj pupenec je v češtině ne popenec, ale svlačec rolní. Našla jsem i návod na jeho likvidaci, tak jej pro případné další postižené tímto plevelem přikládám. Jenom to vytržení po postřku znamená, že se vždy odtrhne pouze část kořene a ten zbytek zase vesele vyraší. Pro úsměv přikládám i kousek z básničky, kterou jsem našla u vyobrazeného svlačce rolního, protože jej fakt dobře vystihuje.smiley Jinak zakvetlý je hezký, ale nemusí být v mé zahracě.angry

"Drátěným plotem bílý svlačec
od oka k oku vzhůru pne se,
brzy ho bude plný ranec
a plot tu tíhu neunese."wink

"Jedná se o dvouděložný plevel. Když potřeš listy houbičkou namočenou v přípravku Bofix (podle návodu), který běžně koupíš, zahyne do 10 dnů, pak vytrhni. Houbičkou proto, že jej máš ve skalce, jinak se Bofixem provádí postřik, kterým bys mohla ohrozit okolí."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 220.182 (?), 2.2.2012 19:41

Právě o tom svlačci (jak už jsem psala) jsem četla, že nejlepší likvidace je přiklopit kelímkem potřeným zevnitř Roundapem, což je podobný způsob - také se nestříká... Já ho mám pár kousků v jahodách, ale ještě jsem ho nenatírala, kvůli 3-4ks se mi nechce kupovat herbicid.            L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.59 (?), 21.5.2013 17:01

mamka už niekolko rokov pestue zemiaky na jednom a tom istom mieste, prasličke to vôbec nevadí, rastie a rastie... tak že zemiaky na to nepomáhajú

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.234 (?), 9.5.2014 13:58

Také nám na zahradě roste přeslička, ale jen v menším množství, hlavně v zeleninové části zahrady. Používáme ji na čaj, je výborná. Nikde v diskusi jsem se ale nedočetl, čím vlastně přeslička škodí. Je to přece jen takové párátko, my ji máme na m2 tak cca 3-4 ks. Vysvětlí mi někdo škodlivost přesličky prosím. Není to jen záležitost vizuální? Děkuji, Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.5.2014 14:45

Mě by naopak zajímalo, kde jste vzal informaci, která praví, že přeslička něčemu škodí?...možná tak ledvinovým kamenům, bércovým,žaludečním vředům, chronické bronchitídě.Vždyť vám léčí mnoho neduhů, taky menstruační problémy, tak jaképak škodí! Přesličkové thé nikdy neškodí.

Rostlina přesličky pěstovaná v těsném sousedství jiných kultůrních plodin nezanechává žáden negatívní vliv... možná, snad odčerpává minimum živin,světla,prostoru pro sebe.

V trávníku, kultůrních plodinách, pokud ji kdekoli nechceme, je nežádoucí, stává se plevelem, a jako s takovým je třeba s ní naložit.Víte ono je velmi těžké někdy určit pomyslnou hranici, kdy se bylina stává plevelem, a naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 9.5.2014 18:00

V kytkách mám plno bylin a pleju. Pokud je to na louce, úhoru - je to bylina. Pokud mi ovšem vyrazí v polovině partů s kytkama - je to plevel. Ano, záležitost víceméně vizuelní, škodí snad jen pár druhů, jako třeba svlačec, který mi je tak omotá, že úplně zasukuje, poláme. Dneska jsem celý den lozila po čtyřech záhony (např. s břečťanem) a malým štětečkem ťupala přesličky... a svlačec.Ještě bych na to potřebovala tak tři dny, abych to zvládnula všechnono Silnou koncentrací Garlon-Roundup. Snad to nebudu muset absolvovat znova... to už bych nedalaindecisionKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.218 (?), 13.6.2017 15:40

ja mám přesličku v bramborach a bojuji stim neuspešne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.201 (?), 13.6.2014 22:41

ja bojujem s praslickou uz celu vecnost trhanie nepomaha ma hlboke korene vzdy vyrastie este krajsia a silnejsia aj postrek ju zastavi len na kratky cas som z nej zufala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 13.6.2014 22:49

Pokud ji máte tam, kde jde vápnit, tak povápněte. Má ráda kyselou půdu.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.74 (?), 18.5.2022 16:51

Vytrhávání nefunguje, zkouším to už rok a přeličky je čím dál více. Po vytrhnutí zůstává kořen, kterým prorůstá celou zahradu. Ten kořen nelze vytrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika