Cizopasník na chryzantémach



host - 248.5 (?)
20.11.2013 19:29

Vypadá to na kokotici. I kdybyste vrchní část rostlin ostříhal a spálil, semena kokotice přetrvávají v půdě 6 let. Pokud jí je málo, lze plet, odmotávat a nenechat vykvést, ale pokud jí tam máte tolik, zlikvidovala bych celou rostlinu i s kokoticí. Pokud na to místo pak něco vysadíte, tak hlídat a tu potvoru v zárodku likvidovat.

Měla jsem ji loni na dokupované sadbě majoránky - hned jsem ji odmotala, a stejně se tam pak ještě objevila. Hlavně nenechat vysemenit, což se jí zřejmě u vás podařilo.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 20.11.2013 17:33, zobrazeno: 3178x

V minulém roce se nám objevil na chryantémach cizopasná rostlinka jenom řídce, zato v letošním roce je výskyt velmi silný. Hlavně porůstá celý stonek, v létě má drobné světlé kvítka. Charakteristické je, že má dlouhé tenké vousy /viz foto/. Poradí někdo jak lze s tímto parazitem bojovat?

cizopasník
cizopasník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 20.11.2013 19:22

Je to asi kokotice parazituje na rostlinách, je jednoletá ale vytváří mnoho semen klíčí brzo na jaře spojí s hostitelskou rostlinou a přes cévní svazky vysává živiny a rostlina postupně hyne. Semena si můžete na zahradu přinést s hnojem, rostlinou může je přinést vítr co vím tak se vyskytuje v jeteli nedávno o ní psali v zahrádkáři. Já sama jsem se s ní setkala pouze jednou na kořivách ale to jsem nevěděla co to je za rostlinu ani to že je to parazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.5 (?), 20.11.2013 19:29

Vypadá to na kokotici. I kdybyste vrchní část rostlin ostříhal a spálil, semena kokotice přetrvávají v půdě 6 let. Pokud jí je málo, lze plet, odmotávat a nenechat vykvést, ale pokud jí tam máte tolik, zlikvidovala bych celou rostlinu i s kokoticí. Pokud na to místo pak něco vysadíte, tak hlídat a tu potvoru v zárodku likvidovat.

Měla jsem ji loni na dokupované sadbě majoránky - hned jsem ji odmotala, a stejně se tam pak ještě objevila. Hlavně nenechat vysemenit, což se jí zřejmě u vás podařilo.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika