Bodlák, lopuch - jak zlikvidovat z koňského výběhu?



host - 204.1 (?)
2.11.2007 11:45
Po postřiku je třeba aby rostliny nikdo 14 dní nesekal během té doby pronikne postřik až do kořenů nejůčinější je když má plevel dva pravé listy jak už kvete je většinou pozdě to ještě na rostlině dozraje semeno a cyklus se opakuje. Na návodu je popsaný postup aplikace je už více druhů tohoto postřiku nejvíce jsem používal Biaktiv. Když na podzim rostliny vytrvalé zatahují shomažďují si v kořenech zásoby látek na jarní období tím se postřik dostane do kořenů a zlikvyduje vytrvalí plevel.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Raketka - (1) - 105.245 (?), 29.10.2007 19:44, zobrazeno: 21216x

Dobrý den,
prosím o radu.

V našem výběhu pro koně roste obrovské množství bodláků a lopuchů, jejichž plody (pichlavé kuličky - kudlibabky) se koním zamotávají do ocasů a hřív a těžko se z nich vyčesávají.

Velmi rádi bychom se tohoto plevele zbavili nějakým způsobem, aby nebylo ohroženo zdraví koní.

Máme možnost ošetřit rostliny a třeba týden - dva koníky do výběhu nepouštět. Otázka je, zda během týdne nějaký přípravek zabere a "zmizí".

Děkuji moc za jakoukoliv radu. 
Zdravím  :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 31.10.2007 11:15
Skuste posekat a sklidit z pozemku všechny rostliny a jednotlivé kořeny natřít Rondupem hned čerstvé  přípravek zničí kořeny když příští rok vyrostou nové rostliny můžete je likvydovat jednolivě postřikem nesmí uzrát semena jinak se jich nezbavíte postřik na semena neučinkuje na přípravku je návod k použití používá se i na vodních tocích na likvydování porostu rákosí. ru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.2 (?), 31.10.2007 15:34

No, mám pocit, že Rounup a herbicidy obecně mají největší účinnost  v období, kdy rostlina hodně roste a má dostatečně velkou listovou plochu. Vstřebá tak maximální dávku přípravku. Takže zakročit chemicky by bylo nejlepší až příští rok na konci jara. Ovšem jak to bude s ochrannou lhůtou, to fakt  vůbec netuším. Myslím, že nejdelší ochranná lhůta, se kterou jsem se kdy setkala, bylo 21 dní (pro člověka), tak by to možná mohlo stačit i koni :-)

Jinak pokud je pozemek menší  - sekat, vyrejpávat, sekat, vyrejpávat, sekat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 2.11.2007 11:45
Po postřiku je třeba aby rostliny nikdo 14 dní nesekal během té doby pronikne postřik až do kořenů nejůčinější je když má plevel dva pravé listy jak už kvete je většinou pozdě to ještě na rostlině dozraje semeno a cyklus se opakuje. Na návodu je popsaný postup aplikace je už více druhů tohoto postřiku nejvíce jsem používal Biaktiv. Když na podzim rostliny vytrvalé zatahují shomažďují si v kořenech zásoby látek na jarní období tím se postřik dostane do kořenů a zlikvyduje vytrvalí plevel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pet3D - (33) - 123.10 (?), 3.5.2008 15:40

Dobrý den, na bodláky aplikujte herbicid Lontrel 300, na lopuchy bodově účinnou látku glyphosate (Roundup Rapid)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.230 (?), 18.8.2019 14:39

hlavně nepoužívejte Roundup. Je to jed, který zůstane v půdě a působí velmi pomalu. Na bodláky mám vyzkoušený klasický 8% ocet. Nalijte ho neředěný do rozprašovače nebo postřikovače a aplikujte na bodláky a lopuchy, popřípadě jiný plevel. Pokud tam bodláky a lopuchy máte dlouho, buude potřeba časem postřik opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.207 (?), 31.5.2023 18:49
Tak ocet jsem zkusila a nezabralo to ani omylem… bodlaky vesele rostou dál…
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Permatat - (15) - 245.157 (?), 18.8.2019 16:26

Dobrý den! Lopuch je dvouletka, takže stačí nenechat dva roky po sobě vysemenit (posekat ve květu) a měl by být klid. Některé lopuchy mohou zlobit i 3 roky. Není potřeba stále všechno jedovat a trávit, stačí si o "protivníkovi" něco nastudovat. Hezký den všem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika