Příspěvky uživatele - Permatat

Sousedův ořešák, 3.11.2019
Zdravím. Někomu je těžké posloužit radou. Už tady mnohokrát zaznělo, že nejlepší je ořešák řezat od konce května do srpna a vy se zase zeptáte, jestli není lepší počkat až opadá listí. Tak buď chcete radu, nebo si to udělejte po svém! A jak již tady... celý příspěvek >
Bodlák, lopuch - jak zlikvidovat z koňského výběhu?, 18.8.2019
Dobrý den! Lopuch je dvouletka, takže stačí nenechat dva roky po sobě vysemenit (posekat ve květu) a měl by být klid. Některé lopuchy mohou zlobit i 3 roky. Není potřeba stále všechno jedovat a trávit, stačí si o "protivníkovi" něco nastudovat. Hezký... celý příspěvek >
Housenky babočky kopřivové, 4.3.2019
Z vašeho lehkého popisu to vypadá, že zahradní biotop ve vaší lokalitě není vyvážený. Patrně chybí vhodná místa (houštiny, staré stromy,..) pro hnízdění ptáků a trochu toho "nepořádku" pro vývoj různých hmyzích predátorů. Přitom musíte mít dost... celý příspěvek >
Housenky babočky kopřivové, 4.3.2019
Dobrý den, je mi docela záhadou, že když píšete, že máte zahradu PŘÍRODNÍ a druhově velmi pestrou, tak proč občad postříkáte nějaké housenky? Protože: buď chcete mít přírodní zahradu nebo ne. Na housenkách můžete přece krásně pozorovat, jak příroda... celý příspěvek >
Cedrus libani glauca pendula, 3.4.2017
Dobré odpoledne, prosím vás, nemáte někdo zkušenosti, zda je potřeba vyvazovat "terminál" převislého cedru libanonského nebo zda zvládá sám růst i nahoru, nejen převisle (není roubovaný na kmínku). A kdyby měl tu stejnou zkušenost i se... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Mě udělala druhým rokem to stejné, jen jsem měl švešku naštěpovanou pod kmenem a podnož téměř přerostla celý kmen i s korunkou. Po odstranění švestka doslova vystřelila metrovými výhony. Každopádně pokud je problém s vyživováním odrůdy, tak stromek... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Už jen proto, že na ostatním obrostu žádné ostny nejsou a barva výhonu je zcela jiná, se nejedná o odrůdu. Já bych to odstranil, i kdyby se jednalo o odrůdu - tak silný výhon značí, že kořeny jsou již dostatečné, aby ho uživily a když ho... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Dobré ráno, je to jasné - na tom "terminálu" jsou na foto 5 vidět ostny i to, že vyrůstá z podnože - není to Gabrovská - jekmile vykouknou květy tak odstranit na větevní kroužek. Měl se odstranit už loni, zbytečně bral šťávu naroubované odrůdě. V... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 9.3.2017
paní NK: naprosto s vámi souhlasím. Lidé většinou nedohlédnou dál, než do vlastní kapsy a žaludku, ale co budou dělat naši potomci téměř nikdo neřeší. To, že se lidé bez "chemie" neuživí je pouze alibizmus a odsouvání problému na další generace.... celý příspěvek >
Teploměr, 3.2.2017
Zdravím, nevíte, jestli existuje nějaký jednoduchý teploměr se záznamem průběhu teplot? Bohužel nemůžu být každý den na zahradě, tak bych měl rád aspoň přehlet teplot, obzvláště mě zajímají ty jarní. Děkuji za doporučení.
Hrušky z obchodu, 27.1.2017
A ještě se zeptám, protože supermarkety vůbec nenavštěvuju, jak je omýváte před spotřebou? Já jsem zvyklej z domácích stromů jen hrušku/jablko rozkrojit na čtvrtky, trochu vyřezat jadřinec a pak už jen tlačit, většinou je ani neumejvám... Z té... celý příspěvek >
Hrušky z obchodu, 27.1.2017
Ovoce, co naroste na vysokokmenech budu mít většinou pro svou vlastní potřebu (jak s oblibou říkám: Abych měl ve stáří co vůbec jíst...). S uskladněním myslím problém nebude, jelikož mám po předcích statek, kde se ovoce vždy skladovalo. Se sklizní si... celý příspěvek >
Hrušky z obchodu, 27.1.2017
Mě minulý týden došla Madame Verté a jiné už nemám (Teď už mám jen zbytek jablek), tak jsem si koupil jen jednu Lucasku. Byla už žlutá, takže jsem se do ní pustil...  No a abych nemusel nedostatek ovoce řešit, pořídil jsem si 2ha TTP a vysadil... celý příspěvek >
Hrušky z obchodu, 27.1.2017
Děkuji za diskuzi. Mám na zahradě asi 13 starých odrůd hrušek, ale Lucasova mezi nimi není, místo ní jsem zvolil Dielovu. Chtěl jsem ji tedy jen ochutnat a tak jsem snad poprvé (a zřejmě i naposledy) koupil hrušku v obchodě... Všechny sromy jsou ale... celý příspěvek >
Hrušky z obchodu, 26.1.2017
Zdravím všechny sadaře, máte někdo zkušenosti s chutí hrušek z obchodu oproti hruškám z vlastního stromu? Jde mi konkrétně o Lucasovu, kterou v sadu nemám. Došly mi totiž vlastní Madame Verté a tak jsem si koupil, na zkoušku, jednu takovou... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika