Kdo ví, co je to Wichichintum?



host - 129.34 (?)
1.4.2008 12:48

Ano, toto jsem také našla. Snad brazilská yucca?  Neznám...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 207.92 (?), 1.4.2008 12:39, zobrazeno: 7096x

Dobrý den. V literatuře jsem našel název rostliny Wichichintum. Ač jsem pátral, kde jsem mohl, nikde jsem ani odkaz na tuto rostlinu nenalezl (kromě jednoho jediného, ale ten mi moc nepomohl). Slyšel jste o ní už někdo? Viděl jste ji? Možná je to již neplatné jméno, tedy synonymum, ale co je to zač??? Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 1.4.2008 12:45

Naast de marmeren bank staan 2 exemplaren van de Braziliaanse Yucas en een zeer zeldzamee tropische soort van Wichichintum uit Brazilie van meer dan 100...
jannickjohn1991.waarbenjij.nu/site/index.php?page=message&id=2173960 - 75k

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.34 (?), 1.4.2008 12:48

Ano, toto jsem také našla. Snad brazilská yucca?  Neznám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 1.4.2008 20:06

Děkuju za snahu (ale byla to od Vás rychlost - já jsem pak už u stroje neseděl).

Samozřejmě jsme našli ten samý odkaz. Ale co to je za rostlinu? Jako Yucca brasiliense se vyhledávač taky moc nechytá; v knížce, odkud mám to jméno byla uvedena i brazilská juka ale bylo to jako dvě různé rostliny.

Takže, odborníci na slovo vzatí - prosím poraďte. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.34 (?), 2.4.2008 8:30

Nepomohl by dr. Větvička z botanické zahrady? Zkuste to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.65 (?), 27.10.2008 21:01

Omlouvám se, ale na dotaz jsem narazila až dnes, možná s křížkem... Protože ale byl položen panem Josefem, mým nejoblíbenějším z oblíbených rádců, začala jsem hledat odpověď. Nakonec to vyřešil podle obrázku můj bratr kaktusář (kaktusy, sukulenty). Jde (doufám) o cylindropuntia, nejspíš druh chola, která může vypadat jako strom nalezený na obrázku. Termín Wichichintum skutečně nikde jinde není, kromě jediného fotograf. materiálu vedle Yucca brasiliense. Proto se domnívám, že jde o stejný původ informace, kterou měl pan Josef.   S pozdravem Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.34 (?), 29.10.2008 16:29

Dobrý den. Vůbec to není pozdě: nic podrobnějšího jsem nesehnal. (K dr. Větvičkovi se můj dotaz asi nedostal, ale pokusil jsem se o to).

Takže by to mohla být Cylindroopuntia chola?

Literatura, kde jsem tu původní zmínku našel, byla knížka o Antoni Gaudím (nějaký holandský autor, už si jméno nepamatuji). To jsou zajímavé stavby!

Zatím děkuji všem za snahu. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.65 (?), 29.10.2008 17:46

Pane Josefe, nemůže to být indiánský název? Viděla bych souvislost: Španělé-Amerika-indiáni-semena-Evropa-jiné otrnění. Už toho nechám. Zdraví Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika