Archontophoenix alexandrae



host - 117.119 (?)
21.11.2010 23:57

Rozdělit je můžete, určitě to bude lepší, v květináči si palmy konkurují, v zemi tolik ne.

Já to dělám tak, že si napustím do kýble vlažnou vodu a kořeny pěkně properu až nezbyde žádná hlína, doku nejsou vidět jen kořeny. Tak nepoškodím ani jeden kořínek a palma ani nic nepozná. Zrovna včera jsem takhle rozesazoval 5 palem Rhapis exelsa a bylo to bez problémů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

VVH - (9) - 112.130 (?), 21.11.2010 20:28, zobrazeno: 6538x

dobry den, koupil jsem si tuto palmu. V květinači jsou tři a tak bych se rad zeptal jestli si nejak nebrání v růstu. Jestli by nebylo lepši dvě rozsadit - pokud to jde (nechci ale abych je nahodou nezahubil všechny), nebo jestli nemám dvě odstřihnout a nechat jen tu nejsilnější.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.119 (?), 21.11.2010 23:57

Rozdělit je můžete, určitě to bude lepší, v květináči si palmy konkurují, v zemi tolik ne.

Já to dělám tak, že si napustím do kýble vlažnou vodu a kořeny pěkně properu až nezbyde žádná hlína, doku nejsou vidět jen kořeny. Tak nepoškodím ani jeden kořínek a palma ani nic nepozná. Zrovna včera jsem takhle rozesazoval 5 palem Rhapis exelsa a bylo to bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VVH - (9) - 192.76 (?), 22.11.2010 12:37

zdravim, kdyz rikate rozsadit tak predpokladam ze to nechat na jaro - nebo myslite ze muzu klidne ted? Koreny se docela hodne derou tim puvodnim plastovym kvetinacem-v nem jsou tri. Dve mensi a jedna silnejsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 22.11.2010 12:52

Asi záleží kde toho alexandra máte teď, jestli někde na zimovišti, v teplotách kolem 15 °C, tak to nechte na jaro. Jestli je máte doma v pokojové teplotě, tak je rozesaďte. Zkuste to s tím kýblem a vodou, sice se tak znehodnotí hlína která se tím propere, leda, že by se pak nějak přefiltrovala a vysušila. Ale tak není problém, přece vylít tu hnědou vodu někam na záhon a přesadit je do nové hlíny ne . To je můj názor, tak snad se vám to povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VVH - (9) - 192.76 (?), 22.11.2010 13:06

mam to doma, v zimovisti mam ty ostatni co potrebuji chlad... tahle zvlada pokojovou teplotu s vlhkym vzduchem v poho...  Mam strach ze ikdyz properu vsechnu hlinu ze budou ty koreny stejne hrozne zapletene... v obchode mi tvrdili ze vydrzi ta nejsilnejsi, ze ostatni zajdou ale nevim... je to mozne ale urcite nez ty ostatni zahuby tak poroste pomaleji nez kdyz by byla sama od zacatku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 22.11.2010 15:24

Já bydlím až na západě čech, takže mám všechny prodejny z ruky, jestli nějakou palmu chci musím si udělat menší výlet. Ale třeba naposled jsem si to nechal poslat až domu, dokonce přivezly i malou dodávkou šesti metrový datlovník.

Jinak se nemusíte bát, že když properete hlínu, že jim poškodíte kořínky, myslím že tak tuhý kořínky, jako ten Rhapis co jsem teďka rozesazoval, už snad palma ani mít nemůže, ty byly tuhý jak drátěnka a přes to jsem ani jeden neurval!

Já jsem tedy pro rozsazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
VVH - (9) - 192.76 (?), 23.11.2010 12:50

ja jsem prozmenu z vychodnich cech..takze s nakupy to mam podobne...

nebojim se tak poskozeni pri proprani hliny ale spis pri tom "rozpletani" korenu tech tri palmicek... ale zkusim... na jare muzu dat vedet jak to dopadlo... jestli preziji zimu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika