Uložení destilátu do země



host - 45.74 (?)
4.10.2010 19:30

Kořalka zraje v dřevěném sudu nebo na vzduchu. Když bude v sudu deset let a potom ji dáte do sklenice a zavoskujete tak za padesát let to bude pořád desetiletá kořalka. Je to stejné jako u whisky.Když si koupíte desetiletou whisky tak za sto let to bude pořád desetiletá whisky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 23.178 (?), 10.9.2010 17:29

krumpáč/rýč/lopata =>    flaška je nejhlouběji do 70cm pod zemí po >1 hodině namáhavého ručního kopání, tj.: i totálně zapomenutou najde je šance najít i když nemáme sono (ultrazvukový půdní detektor) jako Neil Grissom z C.S.I. LA 

Jenže dneska mají lidi zemní vrták, který (s nástavci)  udělá pohodlně motorem během 2 minut díru klidně 3 metry hluboko - k tomu velikostí právě tak na lahev - aniž by narušil okolní zeminu, takže k nenalezení.   Kdo si lahev označí kusem kovu, tomu možná pomůže minohledačka, jinak flašku najdou leda až archeologové za pár tisíc let.  Lahve takto ukládané pročež zátkujmež velmi důkladně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 10.9.2010 20:08

Když jsem před lety přivezl první vypálenou úrodu domů, zjistil jsem, že je docela problém s uskladněním. Nakonec jsem došel k rozhodnutí, že všechno musí pod zem. Trvalo to čtyři roky, než jsem vykopal na zahradě dostatečně velkou díru, do které jsem umístil sklep. Letos o prázdninách jsem veškeré zásoby uskladnil v hotovém sklepě a paradoxně bude letošní sezona první po asi deseti letech, kdy do archivu nepřibude z důvodu neúrody nic nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.30 (?), 10.9.2010 22:14
styri roky? akym bagrom?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 11.9.2010 12:07

Akým bagrom?... Krumpáč, lopata, kolečko. Jiná technika se na místo nedostala. Nejdříve jsem musel zbourat část starého opukového domu, potom jsem asi v metru a půl narazil na skálu. Vědět předem, co to bude za práci, níkdy bych do toho nešel. Ale stojí to za to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.74 (?), 4.10.2010 19:30

Kořalka zraje v dřevěném sudu nebo na vzduchu. Když bude v sudu deset let a potom ji dáte do sklenice a zavoskujete tak za padesát let to bude pořád desetiletá kořalka. Je to stejné jako u whisky.Když si koupíte desetiletou whisky tak za sto let to bude pořád desetiletá whisky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 4.10.2010 19:56

Ani tak nejde o to, jak se bude kořalka jmenovat. Spíš jak bude chutnat. A ten rozdíl v chuti po desti letech ve skle patrný je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika