Slivky, ringloty a mirabelky v jednom kvase



host - 82.69 (?) 
25.11.2022 10:58, zobrazeno: 1172x

Zdravim,

mozem do slivkoveho (švestkoveho) kvasu pridat aj ringloty a mirabelky? Ake mnozstvo, aby to nebolo na ukor kvality slivovice?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 63.43 (?), 6.12.2022 14:00

Pokud zrají současně, tak určitě ano.

Loni jsme dávali k Duranciím něco málo planých trnek a taky mirabelek (přesněji myrobalánů). Bylo toho tak do 15 % objemu. Přesněji řečeno  - založil jsem kvas z mirabelek a durancie tam přisypal. Pak plané trnky (původně jsem je sbíral na víno, ale to jsem nedělal, tak šly do kvasu). Já ani brácha jsme nepozorovali žádný rozdíl. Pálili jsme v pěstitelské pálenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.185 (?), 8.12.2022 16:46

Takže letos - opět durancie a myrobalány v objemu do 20 %. Gořalka je bez vůně, v chuti cítím ty myrobalány. Durancie bych tam nepoznal.

Asi je to tím, že při sběru byly myrobalány zralé, kdežto durancie ne. Celé září propršelo a sbírali jsme je v dešti, ještě nedozrálé, abychom vůbec něco měli. Monilioza zničila tak 2/3 úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.249 (?), 9.12.2022 17:46

Destilát z durancií a švestek se mně jeví nejpřijatelnější kombinace. Předpokladem je zralé ovoce, které lze setřást bez velkého násilí.To se ale nemusí v každém roce podařit a ze všeho nejdůležitější je nenechat shnít úrodu peckovin pod stromy.Jarní mrazíky a pilatky jsou častou příčinou neúrody.

AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika