Šípek, kvas



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 225.35 (?) 
19.10.2015 23:19

Jo, taky jsme sbírali šípky vždy až po prvních mrazech. Ale přijde mi, že kdysi jich bylo nějak víc. Možná je to stářím a už jistou pohodlností...

*

A víno z moštu je skutečně vyšší "level" než když kvasí se střapinami, slupkami, pecičkami atd.

*

Rybízy jsou osvědčená klasika, maliny se mi osvědčily jako taková sladká, voňavá mňamka dolihována na cca 18-20%. Jen z aronii se mi nikdy nepodařilo vyrobit pro mně pitelné víno. A to mně mrzí protože ta dřevina je mi moc sympatická. Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 217.129 (?), 20.10.2015 7:39

Teď budu mít dalších 30kg šípků tak je tedy ususším a zkusím z toho udělat to víno. Uvidíme co z toho vyleze. Mám přidávat kvasinky nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.191 (?), 20.10.2015 13:19

Určitě! A živé, rozmnožené a v dostatečném množství!!!

*

"Valenta, Příprava domácích vín pdf".

Stáhnout z netu a důkladně si pročíst. Zvlášť část o kvasinkách.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 20.10.2015 13:32

Rafael - není to tak úplně pravda, při výrobě červeného vína dáváte kvasit rmut, šťávu i s bobulemi zbavené třapin.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.190 (?), 20.10.2015 13:55

Pane j.c. :

Ne, kvasit, ale nakvašovat!!! Dělá se to proto aby se vyluhovalo barvivo ze slupek. Po jisté době se rmut lisuje a kvasí se už jen mošt. Podobně jako u ovocných vín. Další věc proč se nakvašuje je ta, že se tím zvýší výlisnost. A to nakvašení je otázkou několika hodin až dnů. Záleží na teplotě a charakteru ovoce.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 20.10.2015 15:31

Nehrajme si se slovíčky. Pokud je to "dosucha!" už můj stařeček říkali kvasit. Vy dáváte nakvašovat, mě to v nádobách kvasí, nebo probíhá kvašení, i když po stránce správné terminologie můžete mít třeba i pravdu vy.          Cituji z... Technologie výroby červeného vína... :

B) DOPORUČENÝ TECHNOLOGICKÝ POSTUP VÝROBY ČERVENÝCH VÍN
1. OŠETRENIE RMUTU
Na extrakciu farbiva z modrých odrôd hrozna existuje viacej spôsobov. V SR a ČR má tradíciu dlhodobé
spontánne nakvášanie rmutu. Nakvášanie prebieha až kým je cukor v rmute prekvasený do sucha a trvá
v závislosti od teploty, stavu suroviny a typu nakvášacieho zariadenia 5-14 dní. Pri...

wink   laugh    j.c.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.85 (?), 20.10.2015 16:07

To není o hraní si se "slovíčky", ale o jasném vymezení pojmů!

*

Buď nechám drť v kvasné nádobě po celou dobu kvašení - až do prvního stáčení, což je špatně, nebo ji nechám jen nakvasit, pak ji vylisuji a další kvašení probíhá jen s čistým moštem. A psal jsem, že ta doba je závislá na, podobně jako Vy: od teploty, stavu suroviny a typu nakvášacieho zariadenia...

*

Barvivo ze slupek hroznů určených k výrobě červeného vína se dostatečně nevyluhuje jen ve vodnatém prostředí - potřebuje to i jistý obsah lihu k jeho extrakci. Proto se takový rmut nakvašuje déle než u jiného ovoce. A taky i jeho struktura to umožňuje.

(U jiného ovoce by delší nakvašování způsobilo vznik nevylisovatelné "sračky...").

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.129 (?), 20.10.2015 17:10

takže nechat tedy nakvasit že pár dní počkám a pak vylisuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.16 (?), 29.11.2015 14:11

Tak víno mi dokvasilo pěkně jsem jej přecedil od všeho a výsledek má cca 30litrů na to že jsem přidal 10l roztoku cukru vubec nejde poznat že by v tom nějaký byl. Mám ale strach dát do láhví aby to ještě nekvasilo. Z druhé várky usušených šípku 50kg budu dělat kvas na pálení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika