Pokazil jsem kvas?



host - 73.15 (?)
2.12.2014 22:14

Díky za odpověď.

Deka je už potopená. Kvas byl převážen z chladného sklepa(cca 10°C) do teplejšího a při transportu deka klesla...

Kvas jsem nezakládal já. Do svých kvasů používám ušlechtilé kvasinky vždy.

Šlo mi hlavně o ten vysoký zbytkový cukr. Je mi celkem líto ho vylít do kanálu s vidinou možného výtěžku, který by ještě šel získat... :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  16   
            
host - 125.240 (?), 30.11.2014 17:40

Není hustý, kvas je z čistých švestek a koláč na povrchu tvoří max. 1/4 celkové výšky v sudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.11.2014 23:58

Kvasinky potřebují pro svůj život kvapalné prostředí

Ne tak docela. Pro život jim stačí i kynuté těsto a to určitě není kapalnější než švestkový kvas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 125.240 (?), 1.12.2014 17:18

Dobrý den pane Vysloužile, nemáte nějakou finesu jak donutit kvasinky k trošku usilovnější práci. Jak znovu nastarovat kvasný proces?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.15 (?), 2.12.2014 19:52

Dobrý den,

řeším podobný problém.

Švestkový kvas má aktuálně 7,5%alk. a 9Brix. Je v uzavřených sudech o objemu 70l pod bublátkem ve sklepě o teplotě 16-17°C. Kvašení se víceméně zastavilo-sud je sice natlakovaný, ale bublinky odejdou po hodně dlouhé době. Do kvasu nebyl přidávaný zákvas z ušlechtilých kvasinek.

Co s tím? Přidat zákvas? Naředit na nějaké procento alk., nebo spíše na nějaký stupeň Brix? Nebo kombinace obojího?

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 2.12.2014 20:45

Do kvasu bych už nesahal z důvodu možnosti porušení "deky".  Kvas ukončil kvašení ze dvou možných důvodů.      1, Kvasinky prokvasily cukr natolik, že neměly co jíst        2, lihovatost kvasu dosáhla stupně, kdy alkohol zahubil kvasinky.    

Měření refraktometrem nebo i moštoměrem berte vždy jako velice přibližné, věřte trochu víc bublátku, svíčce, svému nosu i jazyku.

Na Vašem postupu bych změnil napříště jen to, že bych dal do kvasu ušlechtilý kmen kvasinek a výživu kvasinek

Na netu je moře informací, stačí zadat - Příprava kvasu popř profesionální příprava kvasu.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.15 (?), 2.12.2014 22:14

Díky za odpověď.

Deka je už potopená. Kvas byl převážen z chladného sklepa(cca 10°C) do teplejšího a při transportu deka klesla...

Kvas jsem nezakládal já. Do svých kvasů používám ušlechtilé kvasinky vždy.

Šlo mi hlavně o ten vysoký zbytkový cukr. Je mi celkem líto ho vylít do kanálu s vidinou možného výtěžku, který by ještě šel získat... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.180 (?), 3.12.2014 10:31

Byl jsem na tom podobně. Měl jsem letos švestky ve 4 sudech po 130 ltr., kvasné zátky, kvasinky, enzym, stálá teplota 16 - 18 st., po 6-ti týdnech se mi to taky zastavilo na 8Brix. Trochu s rozpaky to šlo do kotle - pálení proběhlo s normálním "výnosem" a výbornou chutí. Hrušky se zastavily podobně na 6Brix a po vypálení taky dobrý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 3.12.2014 15:28

Vrchní část deky bývá zoxidovaná, může obsahovat bakterie, plísně, houby. Před pálením tmavou část deky odstraňuji.  Pokud vám klesla ke dnu, nečekejte na nic, radil bych odvézt na vypálení. Volná hladina kvasu je vhodná pro vznik křísu a to je nežádoucí.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.56 (?), 7.7.2015 14:23

Hlavne optimální teplota při kvaseni je 15 až 18 stupňů... při nižší teplotě je dost možné, ze trnky ani kvasit nezačaly. Nic však není zkazeno, kvas premístete do teplejší místnosti a ne hte rozkvasit. Ke kontrole stavu kvasu je vhodné zakoupit cukromer. Kdyz je nula, kvas je připrAven k vypálení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.11 (?), 8.7.2015 9:15

Děkuji za udělení "knížecí rady" po 7 měsících.

Případná pálenka z "dotazu" bude možná už i vypita... no snad to někomu pomůže... pálenkám zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika