Palírny (oficiální) a jejich kvalita



host - 174.8 (?)
27.9.2011 14:14

Dávám "100 bodů" za usměrnění dikuse k původnímu tématu  :-))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.36 (?), 1.10.2011 22:12

Pokusím se odpovědět na Váš dotaz. Většinou ty tzv. dvoukotlové aparatury (garnitury) jsou bez rektifikační kolony. Naopak jednokotlové pálenice jsou vždy vybaveny rektifikační kolonou. Zkusím vložit obr. aparatury s rektifikační kolonou pro "přiblížení". Snad to takto stačí.

pálenice s rektifikační kolonou
pálenice s rektifikační kolonou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.166 (?), 23.9.2011 16:47

Díky za zajímavý tip. Škoda, že to je dost daleko. Chtělo by to něco více na východ, směrem ke slovenským hranicím... P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.127 (?), 23.9.2011 21:44

Dobry den, Moravakum to sice asi trha zily, ale nejkvalitnejsi palenice je v Jilovem u Prahy - Radliku. 9.Jelinkuv Vizovicky kost 2011 - Nejlepsi palenicarska obec. FLORA Olomouc 2010 - Champion kostu - Cena Unie destilateru za nejlepsi kolekci prihlasenych vzorku. Toz tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.72 (?), 23.9.2011 22:01

Tož když sú tak dobří, tak kde ten výtvor može normální člověk okoštovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.36 (?), 24.9.2011 10:20

Mají svoje stránky kde se s palírnou můžete seznámit, fungují i v režimu "lihovar" (jestli Vám tento termín něco říká) tak lze čas od času u nich zakoupit "přebytky" pálenek. Nemají však "zásilkovou službu". Proto "ochutnat" lze jen na akcích, kterých se zůčastní (dovolí-li to pořadatel). Vzhledem k tomu, že jsou tam "páni celníci" na kontrole každých 14 dní (oblíbená pálenice), na nějakém "úskoku na zákazníka" nemají zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.72 (?), 24.9.2011 12:10

Tož faň. A co pálenice na Valašsku a Slovácku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.20 (?), 26.9.2011 9:45

Pán Václav.Václav zákládal tuto diskuzi, abychom si sdělovali své zážitky a zkušenosti s pálenicemi, kde pálíme, kde to stojí za h... a kde jsme byli spokojení a můžeme je doporučit dalším, třeba i začínajícím.Nnějak se to tu začíná zvrhávat v souboj Morava - Čechy a odborné příspěvky typu "Uměla komunikovat s ději, které probíhali v koloně, kde se setkává kapalná a parní fáze a vytvářejí spolu rovnovážné stavy", což je asi totéž, co nám chtěl sdělit laik p. J.C. Já sám jsem začátečník (letos moje 3.pálení) a na pálenici jsem měl štěstí asi jako pán J.C., super chování personálu, přinesené klobásky, uzené, atd., jednou nám pí.páleničářka dělala bramboráky, podruhé přinesla zabijačku, no super atmosféra. A navíc majitel taky "neustále na koloně cosi hlídá, měří a hlídá chuť i vůni výpalku"

Můj tip je : palírna v Čálovicích u Sobotky, okr.Jičín

jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 26.9.2011 18:12

Do pálenic jezdím deset roků, za tu dobu jsem vystřídal celkem čtyři. Nevím, zda jsem měl štěstí, ale žádnou z nich nemohu označit za vyloženě špatnou.

Můj tip je pálenice Bohdaneč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.166 (?), 27.9.2011 12:05

Dobrý den všem. Mám v merku pálení v pálenici pana Vaňka ve Stříteži nad Bečvou. Sám jsem tam nikdy nepálil a tak mně zajímají zkušenosti s touto konkrétní pálenicí. Pálil tam někdo? Dík. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.8 (?), 27.9.2011 14:14

Dávám "100 bodů" za usměrnění dikuse k původnímu tématu  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika