Palírny (oficiální) a jejich kvalita



host - 43.166 (?)
27.9.2011 12:05

Dobrý den všem. Mám v merku pálení v pálenici pana Vaňka ve Stříteži nad Bečvou. Sám jsem tam nikdy nepálil a tak mně zajímají zkušenosti s touto konkrétní pálenicí. Pálil tam někdo? Dík. Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.36 (?), 1.10.2011 22:12

Pokusím se odpovědět na Váš dotaz. Většinou ty tzv. dvoukotlové aparatury (garnitury) jsou bez rektifikační kolony. Naopak jednokotlové pálenice jsou vždy vybaveny rektifikační kolonou. Zkusím vložit obr. aparatury s rektifikační kolonou pro "přiblížení". Snad to takto stačí.

pálenice s rektifikační kolonou
pálenice s rektifikační kolonou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.166 (?), 23.9.2011 16:47

Díky za zajímavý tip. Škoda, že to je dost daleko. Chtělo by to něco více na východ, směrem ke slovenským hranicím... P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.127 (?), 23.9.2011 21:44

Dobry den, Moravakum to sice asi trha zily, ale nejkvalitnejsi palenice je v Jilovem u Prahy - Radliku. 9.Jelinkuv Vizovicky kost 2011 - Nejlepsi palenicarska obec. FLORA Olomouc 2010 - Champion kostu - Cena Unie destilateru za nejlepsi kolekci prihlasenych vzorku. Toz tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.72 (?), 23.9.2011 22:01

Tož když sú tak dobří, tak kde ten výtvor može normální člověk okoštovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.36 (?), 24.9.2011 10:20

Mají svoje stránky kde se s palírnou můžete seznámit, fungují i v režimu "lihovar" (jestli Vám tento termín něco říká) tak lze čas od času u nich zakoupit "přebytky" pálenek. Nemají však "zásilkovou službu". Proto "ochutnat" lze jen na akcích, kterých se zůčastní (dovolí-li to pořadatel). Vzhledem k tomu, že jsou tam "páni celníci" na kontrole každých 14 dní (oblíbená pálenice), na nějakém "úskoku na zákazníka" nemají zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.72 (?), 24.9.2011 12:10

Tož faň. A co pálenice na Valašsku a Slovácku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.20 (?), 26.9.2011 9:45

Pán Václav.Václav zákládal tuto diskuzi, abychom si sdělovali své zážitky a zkušenosti s pálenicemi, kde pálíme, kde to stojí za h... a kde jsme byli spokojení a můžeme je doporučit dalším, třeba i začínajícím.Nnějak se to tu začíná zvrhávat v souboj Morava - Čechy a odborné příspěvky typu "Uměla komunikovat s ději, které probíhali v koloně, kde se setkává kapalná a parní fáze a vytvářejí spolu rovnovážné stavy", což je asi totéž, co nám chtěl sdělit laik p. J.C. Já sám jsem začátečník (letos moje 3.pálení) a na pálenici jsem měl štěstí asi jako pán J.C., super chování personálu, přinesené klobásky, uzené, atd., jednou nám pí.páleničářka dělala bramboráky, podruhé přinesla zabijačku, no super atmosféra. A navíc majitel taky "neustále na koloně cosi hlídá, měří a hlídá chuť i vůni výpalku"

Můj tip je : palírna v Čálovicích u Sobotky, okr.Jičín

jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 26.9.2011 18:12

Do pálenic jezdím deset roků, za tu dobu jsem vystřídal celkem čtyři. Nevím, zda jsem měl štěstí, ale žádnou z nich nemohu označit za vyloženě špatnou.

Můj tip je pálenice Bohdaneč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.166 (?), 27.9.2011 12:05

Dobrý den všem. Mám v merku pálení v pálenici pana Vaňka ve Stříteži nad Bečvou. Sám jsem tam nikdy nepálil a tak mně zajímají zkušenosti s touto konkrétní pálenicí. Pálil tam někdo? Dík. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.8 (?), 27.9.2011 14:14

Dávám "100 bodů" za usměrnění dikuse k původnímu tématu  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika