Množení turbo kvasinek



host - 14.170 (?)
22.12.2016 20:00

Řízené kvašení je technologie, kdy dostanete standardní produkt. Víte co obsahuje vstupní surovina, co chybí dodáte. Víte jaké jsou možnosti dodaných kvasinek. Když dané kultuře, která prokváší na 18% poskytnete žrádlo a optimální komfort, chcípnou až při těch 18%. Dal by se na to aplikovat Liebigův zákon minima. Kvalitu výsledného produktu nejvíce ovlivní nejslabší článek. Pokud kvasíte mošt o 12°cukernatosti, tak to samozřejmě nemá smysl.

Poslední dobou se rozmohl karanténí škůdce Drosophylla suzukii. Tato octomilka naočkuje měkké plody octovými kvasinkami. Rozhodně je na místě zajistit převahu kvasinek produkujících alkohol.

Mám zkušenosti jen s kvašením vín a medoviny a vím, že se mi každá technologická nekázeň vymstí. Nejsem palič.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 251.7 (?), 21.12.2016 8:49

Já myslel jak pravidelně udržovat pr opakované použití :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 21.12.2016 9:16

včera na trhoch mali turbo punč. smiley ...že by niečo spoločné s turbo kvasnicami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 22.12.2016 20:00

Řízené kvašení je technologie, kdy dostanete standardní produkt. Víte co obsahuje vstupní surovina, co chybí dodáte. Víte jaké jsou možnosti dodaných kvasinek. Když dané kultuře, která prokváší na 18% poskytnete žrádlo a optimální komfort, chcípnou až při těch 18%. Dal by se na to aplikovat Liebigův zákon minima. Kvalitu výsledného produktu nejvíce ovlivní nejslabší článek. Pokud kvasíte mošt o 12°cukernatosti, tak to samozřejmě nemá smysl.

Poslední dobou se rozmohl karanténí škůdce Drosophylla suzukii. Tato octomilka naočkuje měkké plody octovými kvasinkami. Rozhodně je na místě zajistit převahu kvasinek produkujících alkohol.

Mám zkušenosti jen s kvašením vín a medoviny a vím, že se mi každá technologická nekázeň vymstí. Nejsem palič.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika