Měření kvasu



Michal ze Sudic - (17) - 11.162 (?)
9.10.2014 20:54

Dobrý den,

letos poprvé zkouším udělat si sám kvas, koupil jsem si cukroměr a chci se zeptat jak odebrat vzorek pro měření cukrnatosti, jak mám v bečce koláč (deku) mám ji narušit aby si mohl odebrat vzorek pro měření cukrnatosti, nebo ponořit cukroměr přímo do bečky?

Děkuji za odpověď

Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 236.138 (?), 20.12.2013 17:04

Zaujala mě Vaše druhá věta o nedostatečné kvalitě slivovice. Chápu, že nahradit sad novou výsadbou je svým způsobem smutná chvíle, ale nevěřím tomu, že by existoval takový druh, obecně švestky, který by byl pro zkapalnění vyloženě nevhodný, tedy vždy a za všech okolností poskytoval destilát špatné kvality. Není chyba někde jinde? Opravováním nepitelných destilátů se zabývám spoustu let a jakýchsi úspěchů jsem snad na tomto poli dosáhl. Pokud mi pošlete vzorek zvící 30 ml, rád se k němu vyjádřím.           Rovněž je mi známo, že na Moravě existuje několik lokalit, např. Horňácko, kde je jablkovice či calvados považován(a) za něco podřadného. Je to nesprávný názor, ale já jako východočech s tím nic nenadělám. Vždy jde jen o kvalitu a tento typ destilátu velmi trpí přítomnými, tedy špatně odebranými úkapovými komponentami, nicméně v dokapech problémy nejsou. Rád ohodnotím. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.29 (?), 21.12.2013 12:57

Zdravím.

Můj problém s kvalitou nesouvisí s technologii, ale s kvalitou švestek. Ale souhlásím s Vámi, že neexistuje žádná absolutně nevhodná.
(Např. letos jsem likvidoval myrobalány, pohodlně je obral na zemi a i z tak podřádné suroviny byla pitelná pálenka po které se jen zaprášilo a nestačila ani vyzrát. Ale mohlo to být způsobeno taky tím, že šlo o něco netradičního).
Nicméně z odrůd, kterými se nahrazovaly původní švestkové sady žádné zázraky dělat nejde. Samozřejmě, že při poctivé práci předčí většinu komerčních produktů, ale na nějaké velké chlubení to stejně není.
*
S tou jablkovicí, s její neoblíbenosti máte určitě lepší přehled než já. Já jen presentuji názory z mého okolí. A uznávám, že se mnohdy jedná o její odmitání už jen ze zásady. Ale s tím nic neuděláme. Poškozená pověst se špatně napravuje. Je to nějaký blok. Dělal jsem pokus, investoval jsem nemalý peníz do francouzského Calvadosu, A jak myslite, že to dopadlo?
"To smrdí jablkami, to nechci! Nemáš tam něco jiného?"
A jak jsem pátral, tak i většina oficiálních výrobců, kteří důsledně dbají na kvalitu svých výrobků s ní nechce nic mít. Třeba M.Žufánek, kterého hodně uznávám se někde nechal slyšet, že se linky na zpracování jablek rychle zbavil.

 Osobně jablkovici už nikdy dělat nebudu. Ale vzorek slivovice časem zašlu. Zatím mám podobné dilema jako pan 16.70... A stěhování do tepla je nereálné.

Ať se daří.

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 30.12.2013 21:18

8ºBx = 8ºBg = 8ºP = 4,5Bé = 6,8KMW = 34ºOe = 5,5NM = 1,032g/cm3 hustoty.

Mohl byste prosím ocitovat zdroj vašich znalostí? Ta rovnost mnoha hodnot je jaksi nečitelná pro běžné páleničáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 9.1.2014 17:18

8ºBx = 8ºBg = 8ºP = 4,5Bé = 6,8KMW = 34ºOe = 5,5NM = 1,032g/cm3 hustoty.

Promiňte, že se ptám znovu, ale ta rovnost různých hodnot mě fakt fascinuje a rád bych se poučil i z jakýchkoliv literárních i cizojazyčných zdrojů, bohužel jste mi neodpověděl a nevěřím tomu, že už na tento server netrefíte. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.253 (?), 10.1.2014 22:38

Pane Šlosare, promiňte,
v literatuře teď nemám čas hledat, v cizojazyčné už vůbec, tak aspoň pár odkazů z deslika napíšu. Je to rychlejší a snad dostačující pro rychlý převod.

Ta některá rovnost je dána jen zaokrouhlením hodnot, nicméně pro běžné použití je ta přesnost dostačující. Nač taky něco pracně převádět, když to stejně neumíme v domácích podmínkách přesně změřit, že?
(Např. stupnice Plato kterou používají pivovarníci je jen na desetinná čísla zpřesněná stupnice Ballingova, atd...).

Na zahradu sice stále trefím, ale jen z důvodu ovocnářských apod.,  Tímto se taky omlouvám za přehlednutí vašeho dotazu.

Volně a rychlé dostupné on-line:

Zjišťování cukernatosti (extraktu) kvasů nejen při pěstitelském pálení

Zucker Alkohol Umrechnung

Moštoměr

Porovnání metod měření alkoholu v donášejících a sladkých vínech

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 12.1.2014 22:23

Nevím, co je pro Vás nejdůležitější, ale přesto by mě zajímal Váš názor na problematiku indexu lomu. Optické zákony, které nemají nic společného s hustotou roztoků se tůze prosazují. Zdraví slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.16 (?), 13.1.2014 5:29
Asi před 35 lety po sadě demižonků, bublátkách a gumové hadičce jsem si hned pořidil refraktometr. A že to byla tehdy vzácná a drahá věc... A až pak hustoměry, vinoměr apod. S výjimkou lihoměrů zůstaly skoro nepoužité. Rfl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.21 (?), 17.12.2013 14:02

Já bych se na Vašem místě pokusil ještě změřit obsah alkoholu v mači vinoměrem (vyžaduje přefiltrovat pár kapek mače). Pokud naměříte kolem 8-10 procent, na nic bych už nečekal.  

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.5 (?), 17.12.2013 19:42

Pálil jsem 29.11. při 9 st. Brixi.Výtěžnost 13.2 l ze 100 l kvasu.Kdybych čekal měl bych 17 l?Těžko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal ze Sudic - (17) - 11.162 (?), 9.10.2014 20:54

Dobrý den,

letos poprvé zkouším udělat si sám kvas, koupil jsem si cukroměr a chci se zeptat jak odebrat vzorek pro měření cukrnatosti, jak mám v bečce koláč (deku) mám ji narušit aby si mohl odebrat vzorek pro měření cukrnatosti, nebo ponořit cukroměr přímo do bečky?

Děkuji za odpověď

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika