Kvas jablek



Stránky: 1,  2,  3   
Jozka41 - (4) - 38.178 (?) 
29.10.2008 21:07, zobrazeno: 33323x

Udelal jsem drceny kvas jablek pak jsem nekde slyšel stopky  a jadyrka  z horší chut   tak mne napadlo že bych ten kvas vylisoval ten den před palenim co vy na to   a vezl bych jen štavu   Dekuji za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.10.2008 21:49

Den před pálením už tu zkvašenou kaši nevylisujete. Jedině brzy po rozdrcení. 
   Nemějte strach ze zhoršení chuti, pokud jsou dobrá jablka a správně ošetřený kvas, pálenka se ponecháním ohryzků nepokazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jozka41 - (4) - 38.178 (?), 30.10.2008 18:08

Dekuji rad bych vedel od vas co považujete za spravny ošetřeny kvas delam  to poprve kvas jadrniček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 30.10.2008 19:44

   Toto je mé desatero správně ošetřeného kvasu.
1. Co největší a čistá nádoba
2. Zralá, čistá a neshnilá jablka. Lze je nechat vyrosit a dozrát na hromadách nebo v bednách
3. Celou nádobu naplnit najednou podrcenými jablky (nepřisypávat)
4. Nádobu uzavřít tak, aby plyn mohl odcházet, ale kvas se neokysličoval
5. Sušší jablečnou drť naředit moštem
6. Obsah zakvasit ušlechtilými kvasinkami (Schimansky, Vínka, vinný burčák) pomocí zákvasu ze sterilního moštu v množství 5-10%
7. Možno přidat něco živné soli nebo fosforečnanu amonného
8.. Udržovat stálou nekolísající teplotu 10 - 20 st
9. Kvašení zbytečně neprodlužovat
10. Před pálením odstranit horní zhnědlou vrstvu zavánějící po octu

Letos se "desatera" neřídím. Pálit budu z čistého moštu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.106 (?), 31.10.2008 12:15

Dobrý den,

pane Vysloužile, pokusil jsem se udělat kvalitní kvas dle Vašich zásad, ale pouze z moštu.Do 200 l sudu jsem přidal též kvasinky a v části moštu rozmíchal a posléze promíchal v sudě 5 kg medu.Toto jsem provedl najednou 14.10.2008.Sud mám v místnost, kde je 18-22 C.Zdá se mi, že bouřlivé kvašení již pominulo a kvas již po této krátké době při ochutnání není již vůbec sladký.Většina moštu byla z James Grieve.Neměl jsem přece jenom přidat nějaký cukr?Jakou dobu by jste 200 l sud v takovéto místnosti nechal a pak pálil(těch 6 týdnů jak jste psal)?Mám jenom pocit, že když už ten kvas není sladký, tak nemá co kvasit.

Přeji hezké podzimní dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 31.10.2008 13:24

Myslím, že 5 kg medu bohatě stačí. Osobně jsem letos do moštu nedával nic, včely mi odešly na varoázu. Asi bych ještě změřil obsah glycidů cukrometrem a bude-li pod 2%, jel bych pálit. Nebo alespoň přenést sud do většího chladna (což půjde asi u 200 l sudu těžko).
  Šest týdnů dávám kvasu intuitivně, mám jej totiž ve stodole, kde je chladno. 200 litrový kvas si dokáže jakž takž udržet teplotu sám.
   Rád si přečtu, jak se Vám pálenka vydařila.  Mošt z J. Grieve (aspoň toho mého) mívá o něco méně cukrů - kolem 10% Proto čekám na pozdnější odrůdy - Bláhova oranžová, Gustavovo trv., Vilémovo, Jadernička, kožeňáky všech odrůd, Kids Orange, aj. mají běžně 13% i víc. Plno jablek pro mošt mám ještě na stromech (po avizované vichřici zřejmě pod nimi), uvidím o víkendu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.129 (?), 7.11.2008 16:56

Zdravim. Když vynechame negativne veci tykajici se pridavani cukru do kvasu(ja ho tam chci dat) odporucili by jste mi ho tam dát aj 3-4 tydny po naplneni nadoby? Jedna se o švestkový kvas durancii. Zjistil jsem ze otec zapomenul na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 8.11.2008 9:28

To není otázka na mě. Nedal bych jej tam vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jozka41 - (4) - 38.178 (?), 8.11.2008 17:09

Též se připojim cukr bych do kvasu  z durancii už nepřidaval.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.18 (?), 30.11.2008 17:26

Dobrý den,

tak jsme pálili 40 dní po založení kvasu (jak jsem popsal výše).Výsledek je: z 165 l kvasu =18l 52% pálenky.Zdá se valice dobrá(i přes tu čerstvost).Je v ní nepatrně při přivonění znát i ten medík.Tak jsem zpokojen.Přeji hezký adventní podvečer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika