Kostkovica - Jadrnicka



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
13.6.2018 12:39

Jedno je jisté. Líh z meruňkových jader vyrobit nelze. Jestli se příchut do lihu dostane macerací jader, průtahem či z nějaké esence, je v podstatě jedno. 
   Já z meruňkového kvasu pecky před pálením odstraňuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
siemens - (43) - 93.3 (?), 13.6.2018 9:36, zobrazeno: 8702x

Zdravim Vas,

v poslednom case sa v mojom okoli dost casto nuka Kostkovica - palenka s chutou po marhulovych jadierkach, dovazana udajne niekde z Moravy alebo z Juzneho slovenska. Flasa ide cca. po 10e. je to dost podozriva cena, hlavne kvoli dovodu vyrobnych nakladov a nejakeho zisku.

Ako to vlastne robia? je to prietahovy destilat alebo je mozne nejaku esenciu kupit a namiesat do vysokocisteho liehu?

@Rafael nemate o tom info?

Dakujem za vysvetlenie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.6.2018 12:39

Jedno je jisté. Líh z meruňkových jader vyrobit nelze. Jestli se příchut do lihu dostane macerací jader, průtahem či z nějaké esence, je v podstatě jedno. 
   Já z meruňkového kvasu pecky před pálením odstraňuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.64 (?), 13.6.2018 12:54

Nepil jsem to, a tak i se chci zeptat, jestli to nemá příchuť po hořkých mandlích. Kdysi (nevím jak dnes) se přidávala   stopa nitrobenzénu do laciných cukrovinek k dosažení tohoto efektu. Vzít čistý líh a kápnout tam poměrně snadno vyrobitelnou esenci by nebyl problém. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.157 (?), 13.6.2018 14:25

siemens, koukněte na "Deslik mandlovice".

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
siemens - (43) - 203.154 (?), 18.6.2018 22:53

Suhlasim ze v tom musi byt nejaka esencia a aj som si precital o mandlovici. Nepredpokladam zeby niekto sa v takom rozsahu drbal s mandlami a s maceraciou. Mne to smrdi bud esenciou alebo inym sajrajtom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.235 (?), 19.6.2018 8:25

Bavíme se tu o dvou různých věcech. Jedna je mandlový likér - proč ne, příznivců a hlavně příznivkyň likérů je hodně a šikovný mandlový likér může být oblíbené pití. Jiná je ovšem pálenka - destilát s příchutí mandlí. Tam jsem ke kvalitě destilátu a jeho přírodnímu původu trochu skeptický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
siemens - (43) - 50.155 (?), 19.6.2018 20:28

ano, bavim sa o "destilate", akurat ste mi potvrdili moje pochybnosti
 :)

akosi sa vam tam na morave rozmahaju rozni "palici" alebo skor miesaci co predavaju palenku po 10e liter a vo velkom to predavaju ako moravsku "...icu" pfuj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.198 (?), 19.6.2018 21:25

Žádný kvalitní domácí výrobce své pálenky a likéry neprodává. Má jich vždy málo pro sebe a své okolí.
A pokud někdo vyrábí nějaké patoky o které není zájem a které dělá jen ze zištných důvodů tak je musí prodávat anonymně. A žádnou kvalitu od nich očekávat nelze.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika