Korková zátka



host - 73.15 (?)
20.1.2012 17:03

Dobrý den, 

mám 5l demižonky od vína se šroubovacím uzávěrem a chtěl bych na ně korkovou zátku. Má s tím někdo zkušenost?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 129.96 (?), 27.1.2010 12:24

Stalo se mi jednou, že závitové víčko netěsnilo - archiv. Zjistil jsem to po sezóně, když jsem přidával další archivní lahve. Od té doby ještě převlékám spoj víčka a lahve kouskem duše z kola (cca 3 cm). Krásně to utěsní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinický - (6) - 220.198 (?), 27.1.2010 13:49

uzavíráte tedy lahve pouze závitovými víčky, nebo používáte i korkové zátky? a je nutné pro uchování vína cca 1 rok lahev předem vysířit?, děkuji za odpověď. L.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.2 (?), 21.3.2010 8:17
Ja používam len 1l číre fľaše so závitom. Po naplnení zatiahnem víčko a oblepím farebnou izolačnou páskou. Slivovicu modrou, hruškovicu zelenou, jablkovicu červenou atď. Je to trvácne a dobre to vyzerá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 27.3.2010 1:33

Jen mě tak napadlo, nemohla by dlouhodobě uzavřená pálenka, pod šroubovacím uzávěrem s nějakým PVC těsněním, tím těsněním načichnout? Zrovna včera mě kamarád říkal, že takovou nedávno u svého známého koštoval, ale po odpití několika štamprlí se ta pachuť ztratila. Ale nevěděl, v jaké poloze a jak dlouho byla pálenka skladována.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.3.2010 10:17

Pokud je mi známo, v obchodech se prodávají lihoviny vesměs se šroubovacími uzávěry. Ty mají vždy nějaké těsnění. Pochybuji, že by výrobci tak činili, kydyby víčka pouštěla nějaké pachutě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.181 (?), 30.3.2010 9:48

Taky nad tím ještě pořád dumám jestli používat šroubovací nebo korek. Ale zase na většině flašek je doba spotřeby takže je možné že po této době přesáhne i to těsnění svou životnost a může se začít rozpadat. Čert ví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.3.2010 12:45

Asi záleží, jak dlouho budete pálenku archivovat. Před 25 lety jsem uschoval slivovici ve sklenicích - zašpuntoval jsem je zátkovačem vyvařenými špunty po okraj a ještě nato uzavřel šroubovacím víčkem. Láhve stály na kamenné zemi ve vlhkém sklepě za policemi s uskladněnými jablky. Sklep jsem každoročně sířil. Za tu dobu byla plechová víčka polorozpadlá a zátka při pokusu o nasazení vývrtky zapadla dovnitř. Od té doby uzavírám láhve suchým korkem, jehož kousek vyčnívá a ten namočím do normálního nebo pečetního vosku. Přijde mi to trvanlivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.181 (?), 30.3.2010 17:43

takže normální konickou zátku a do vosku. to je asi ta nejschůdnější cesta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.3.2010 18:05

Mně se to tak osvědčilo. Samotný korek mi ve vlhku chytal plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.15 (?), 20.1.2012 17:03

Dobrý den, 

mám 5l demižonky od vína se šroubovacím uzávěrem a chtěl bych na ně korkovou zátku. Má s tím někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika