Jaká může být maximální cukernatost



host - 212.49 (?)
18.10.2020 19:42

A měřil jste i cukernatost po utržení tvrdších hrušek a pak po několika dnech v teple, kdy jsou už hniličkovité? Protože ty hrušky většinou zesládnou až když se odleží, ale nevím jestli opravdu naberou cukr nebo to je jen chuťový pocit? Nemám refraktometr.

A nejvyšší alkoholovitost přírodních kvasinek je 12,5 obj alk, to by mělo odpovídat asi 25brix moštu. Cokoliv sladšího neprokvasí celé a možná když bude kvas v chladu někde venku, tak bude problém i s 20brix, ale to nemám ověřeno, jen jsem slyšel, že venkovní bečky švestek nedokvasily do konce. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 29.105 (?), 13.10.2020 19:54, zobrazeno: 2995x
Dobrý den všem. Nenašel jsem nikde jaká může být maximální cukernatost kvasu. Mluví se o ředění na 23 bx ale nikde jsem nenašel jaká může být max cukernatost. Předloni jsem měl hrušky a počáteční cukernatost byla 24bx. Co by se stalo kdyby cukernatost byla například 30bx, prokvasí kvasinky všechno nebo raději naředit? Předem děkuji za informace. Lukáš
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.94 (?), 14.10.2020 20:37

Dobrý den.určitě naředit, durancie při dobrých podmínkách dosahují běžně 28bx.na starém stromu, kde jich bylo jen několik to ukázalo 30bx-dál to neměří... do 120 l bečky klidně 20l vody.nic tím nepokazíte. mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 105.69 (?), 14.10.2020 21:24

Jaké hrušky měly prosím cukernatost 24Bx? to je myslím utopie))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.131 (?), 16.10.2020 14:41

To by aj mňa zaujímalo... Ak také sú tak v Januári idem pre vrúble...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.66 (?), 16.10.2020 15:46
Nejsou)) kdyz ma 16 tak uz je to skoro zazrak)běžně 12-14 Bx sladké letní, ale treba se pletu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.72 (?), 18.10.2020 15:45

Hrušky plánky nazbierané 19.09.2020 pri Novom Meste nad Váhom

18 Brix, krásne voňavé, chutia ako medík keď je uhniličená

16 Brix to bol strom vedla, trochu menej várazná chuť,

18 Brix strom úplne podrastená kríčkami, tie chutia perfektne. Kvas vonia podstatne lepšie ako Williamska...

Takže ano hrušky môžu mať aj viac ako 16

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.49 (?), 18.10.2020 19:42

A měřil jste i cukernatost po utržení tvrdších hrušek a pak po několika dnech v teple, kdy jsou už hniličkovité? Protože ty hrušky většinou zesládnou až když se odleží, ale nevím jestli opravdu naberou cukr nebo to je jen chuťový pocit? Nemám refraktometr.

A nejvyšší alkoholovitost přírodních kvasinek je 12,5 obj alk, to by mělo odpovídat asi 25brix moštu. Cokoliv sladšího neprokvasí celé a možná když bude kvas v chladu někde venku, tak bude problém i s 20brix, ale to nemám ověřeno, jen jsem slyšel, že venkovní bečky švestek nedokvasily do konce. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 105.69 (?), 18.10.2020 21:15

Ano měřil, po pár dnech, po týdnu i po 14ti dnech. Téměř bez rozdílu na stupnici Bx. To že se vám zdá, že sládnou znamená, že ztrácí i tu minimální kyselinku, co mají a tím se zdají sladší. Kdyby po utržení sládly nějak markantněji, byl by to asi zázrak přírody. Bez procesů co probíhají v rostlině za pomoci slunce a dalších souvisejících věcí prostě plody už další cukry nezískají. Jen ten náš jazyk se nechá někdy oblbnout))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.105 (?), 18.10.2020 22:26

Nevím co to je za strom, je starší než já. Nějaká zimní odrůda. Nechávám je na stromě někdy až do prvních mrazíků, pak otrhám do bedýnek, nechám odležet a v prosinci zakládám kvas. V pálenici jsem mezi posledníma. Uvidím jak letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 19.10.2020 8:57

Hrušky zesládnou, když se zráním rozštěpí polysacharidy (škrob) na monosacharidy (glukóza, fruktóza) a současně se odbourají i pektiny.

Hrušky zrají v závislosti na obsahu etylénu v okolním vzduchu. Proto déle vydrží ve sklepě, který dobře odvětrává etylén a rychle zhniličkovatí, pokud je dáte do polyetylénového sáčku (nebo je dáte na stůl do stejmé mísy s banánem).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika