drtič na ovoce



host - 151.252 (?)
28.5.2011 15:25

Posílám fota kráječe.Trubka -hřídel je cca cca 70cm dlouhá, bez jakéhokoliv přídavného ložiska dole u nerez nože.Hřídel je svařena z trubky a strojní kardanové hřídele(kvůli snadnému vystředění a navaření na obyčejnou trubku a adaptéru na hřídel motoru.

Důležité je pevné upevnění upevnovací podložky motoru bud jekly nebo pásovinami s navařenou vzpěrou a protivzpěrou, tak aby motor i za krouhání seděl pevně.

Mezera mezi nožem a hliníkovou stěnou konve je jen 5mm a přesto si nůž bez přídavného ložiska za chodu vlivem vibrací nebrnkne o stěnu.

Zkoušel jsem štítkové otáčky 1400 snížit přes frekvenční měnič a občasné mírné vibrace se sice zmenšily, ale jinak žádný přínos, spíše se sníží i výkon.

Krouhač již za cca 7let pokrouhal tuny ovoce a kromě dotáhnutí šroubů domků ložisek u motoru žádný problém, navíc mě nestál prakticky ani kačku.

Drtič na ovoce
Drtič na ovoce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 28.3.2011 19:11

Pracoval jsem kdysi s jednoválcovým drtičem. Válec byl dřevěný, byly do něj vsazeny jakési nerezové 1 mm silné pilové listy. Součástí drtiče byl dřevěný hranolový píst, kterým obsluha drtiče jablka proti válci přitlačuje. Drtič fungoval lépe než ten se dvěma protiběžnými válci, v nichž jablka rotují a poskakují

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 31.10.2008 22:43
A co vyuzit buben z bokem plnene pracky, pripadne i s vanou? Ty vylisovane otvory vyhnout nejakou kulatinou na jednu stranu a mohlo by z toho byt pekne struhadlo. Vystup z boku - vnitrku bubnu a jen dodelat nahoru nasypku. Zrejme by byly potreba i nejake dalsi upravy jako lepsi podepreni bubnu - preci jen prani pradla a strouhani jablek je trochu neco jineho, ale melo by to byt resitelne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 8.4.2011 22:13

Nejjednoduší krouhač na ovoce-jádroviny je z obyčejné hliníkové staré mlékařské konve.

Dno se vyřeže, do užšího hrdla konve se vsadí vyrobené nerezové kolečko-proti sobě jakoby napůl nařezané a vyhlé a nabroušené flexou a vznikne podobný nůž jako u kuchynského robotu.

Nůž se vsadí do navařeného šroubu na trubce a nasadí nahoře přes adaptér přímo na hřídel motoru cca max otáčky do 1400 a krouháte kýbl jablek za minuty.

Dokonce ani v hoby domácích podmínkách není problém trefit a vycentrovat, vyvážit střed hřídele s nožem, tak aby cca 70 trubka - hřídel nevibrovala(neházela) nebo případně navíc k noži vložit pouzdro s ložiskem, ale jde to i bez přídavného ložiska a na přímé otáčky cca 1400 nebo jsem zkoušel regulaci otáček přes frekvenční menič, ale vůbec není nutné snižovat otáčky, jede bez potíží i bez měniče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 9.4.2011 8:21

Zkuste přidat fotku, může to být zajímavé.

Kýbl jablek za minuty...  Nicméně,  já, v 30 let starém drtiči menším než konev  (výrobce LET Kunovice) podrtím kýbl jablek asi za 8 vteřin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.252 (?), 9.4.2011 9:06

Samozřejmě, ale viděl jsem i velmi pomalé motorové válcové drtiče, kde se jablka musela dřevěnou tyčí nahánět na válce a stejně si pořád skákla jak chtěla.

Nehledě na vláknu vložená videa, kde autor drtí ovoce do dětské vany a jaksi složitě pak přendává do kvasného sudu nebo lisu?

Já krouhám ovoce rovnou nad bečkou s kvasem.A ujištuji vás že mezi mým krouháním a většinovým drcením ovoce se ve výsledném kvase kvalitativní a výtěžná kvalita neliší.(tj. pro ty co by si mohly myslet že krouhání ovoce na tenké plátky není na kvas vhodné)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.5.2011 16:56

Kvalitu drtiče nemůžete posuzovat podle toho, jak dobrý bude kvas z podrcených jablek. Stejně kvalitní bude kvas, i když ovoce rozsekáte ručně sekáčkem.
   Rozhodujícím kritériem (krom rychlosti práce a snadnosti obsluhy) je výtěžnost vylisovaného moštu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.137 (?), 15.5.2011 14:04

...   151.252 píše ... tak aby cca 70 trubka - hřídel nevibrovala ...

to je průměr 70 mm nebo délka 70 cm?  Při drcení je konev dnem vzhůru, jablka se sypou pře uříznuté dno, jak je upevněný motor, jak je chráněný proti vstupu šťávy z rozdrcených jablek... prosím zkuste dát foto nebo nákres.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.2 (?), 19.9.2013 10:06

Vše by bylo jasné až ještě na vzhled řezacího nástroje nešlo by ještě foto?Moc by pomohlo v konstrukci, komponenty bych měl. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.189 (?), 28.5.2011 9:24

Dobrý den, ovoce drtím vrtulí ve vrtačce v sudu, je to rychlé a bez dřiny. Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 28.5.2011 15:25

Posílám fota kráječe.Trubka -hřídel je cca cca 70cm dlouhá, bez jakéhokoliv přídavného ložiska dole u nerez nože.Hřídel je svařena z trubky a strojní kardanové hřídele(kvůli snadnému vystředění a navaření na obyčejnou trubku a adaptéru na hřídel motoru.

Důležité je pevné upevnění upevnovací podložky motoru bud jekly nebo pásovinami s navařenou vzpěrou a protivzpěrou, tak aby motor i za krouhání seděl pevně.

Mezera mezi nožem a hliníkovou stěnou konve je jen 5mm a přesto si nůž bez přídavného ložiska za chodu vlivem vibrací nebrnkne o stěnu.

Zkoušel jsem štítkové otáčky 1400 snížit přes frekvenční měnič a občasné mírné vibrace se sice zmenšily, ale jinak žádný přínos, spíše se sníží i výkon.

Krouhač již za cca 7let pokrouhal tuny ovoce a kromě dotáhnutí šroubů domků ložisek u motoru žádný problém, navíc mě nestál prakticky ani kačku.

Drtič na ovoce
Drtič na ovoce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika