Domácí ořechovice



host - 19.119 (?)
1.7.2019 12:06

K názvu tohoto vlákna: Ořechovice – dnes již jen Ořechovka
Pro lihoviny, které nejsou ovocnými destiláty/neprošly destilací, nelze koncovku –ice používat. Ořechy nemají dost dužiny, aby samy prokvasily (bez přídavku dalšího cukru) a mohly se destilovat. Likér se vyrábí louhováním ořechů v alkoholu, je to tzv. macerát. Problém má proto název ořechovice, zatímco název ořechovka je v pořádku.

Dle novelizovaného nařízení EU 2018, používání přípon - ice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 19.119 (?), 1.7.2019 12:06

K názvu tohoto vlákna: Ořechovice – dnes již jen Ořechovka
Pro lihoviny, které nejsou ovocnými destiláty/neprošly destilací, nelze koncovku –ice používat. Ořechy nemají dost dužiny, aby samy prokvasily (bez přídavku dalšího cukru) a mohly se destilovat. Likér se vyrábí louhováním ořechů v alkoholu, je to tzv. macerát. Problém má proto název ořechovice, zatímco název ořechovka je v pořádku.

Dle novelizovaného nařízení EU 2018, používání přípon - ice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 21.10.2018 20:32

Jenom doplňuji k předešlému, vilcacora ani lapacho se kvůli dřevité chuti neosvědčily - těď dávám do čaje, ale zkusil jsem půlku vlastní chilli papričky do 1 flašky té mé ořechobezinkovky a to vám byla síla, musel jsem dát trochu medu, každopádně žádné babské pití, navíc ještě v té samé lahvi louhuji vyloupané napůl usušené šípky, pravidelně třepu, vše se samo rozpouští a dokonale promíchává, za týden jen přefiltruji, chci elixír mládí bez kompomisů.

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.119 (?), 24.6.2019 12:27

Zdravím lidičky, už se vám koupou ořechy v alkoholu, jak to letos vypadá, já už mám 1 kg ořechů naloženo.

Tož přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika