Domácí ořechovice



host - 19.119 (?)
24.6.2019 12:27

Zdravím lidičky, už se vám koupou ořechy v alkoholu, jak to letos vypadá, já už mám 1 kg ořechů naloženo.

Tož přeji hezký den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 19.119 (?), 1.7.2019 12:06

K názvu tohoto vlákna: Ořechovice – dnes již jen Ořechovka
Pro lihoviny, které nejsou ovocnými destiláty/neprošly destilací, nelze koncovku –ice používat. Ořechy nemají dost dužiny, aby samy prokvasily (bez přídavku dalšího cukru) a mohly se destilovat. Likér se vyrábí louhováním ořechů v alkoholu, je to tzv. macerát. Problém má proto název ořechovice, zatímco název ořechovka je v pořádku.

Dle novelizovaného nařízení EU 2018, používání přípon - ice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 21.10.2018 20:32

Jenom doplňuji k předešlému, vilcacora ani lapacho se kvůli dřevité chuti neosvědčily - těď dávám do čaje, ale zkusil jsem půlku vlastní chilli papričky do 1 flašky té mé ořechobezinkovky a to vám byla síla, musel jsem dát trochu medu, každopádně žádné babské pití, navíc ještě v té samé lahvi louhuji vyloupané napůl usušené šípky, pravidelně třepu, vše se samo rozpouští a dokonale promíchává, za týden jen přefiltruji, chci elixír mládí bez kompomisů.

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.119 (?), 24.6.2019 12:27

Zdravím lidičky, už se vám koupou ořechy v alkoholu, jak to letos vypadá, já už mám 1 kg ořechů naloženo.

Tož přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika