Destilat z duly (kdoule)



host - 46.90 (?) 
29.9.2015 20:52, zobrazeno: 22243x

Dobry den.Mate niekto skusenost s pripravou kvasu z duly??Kolko cukru? Davate enzym a kvasinky??? Umyvate ovocie pred mletim? Odstranujete chlpky?Miesate to s jablkami?? Dakujem za postrehy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 77.64 (?), 30.9.2015 11:54

Něco k této problematice bylo řečeno již zde na vlákně;  zkuste si jej přečíst, snad to postačí... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 30.9.2015 19:02

Trochu mě mrzí, že u tak chutného ovoce myslíme stále jen na tu pálenku nebo v lepším případě na kompot nebo marmeládu. Mně osobně dula chutná tak, jak je (samozřejmě oloupaná a nakrájená). Má skoro jablkovou základní chuť s mírně natrpklou koncovkou podobně jako broskev. Četl jsem, že se syrová nejí, ale u dobře vyzrálého ovoce je to asi předsudek.Je to mezi ostatními plody příjemné zpestření.

Veliký plod 600 gramů
Veliký plod 600 gramů
Rozkrojený plod
Rozkrojený plod
Stromek
Stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
siemens - (43) - 11.146 (?), 16.11.2019 23:50

Roky to robím takto:

Zmeliem duly a jablká podľa možnosti v pomere 2:1 alebo 1:1 alebo 1:2 podľa úrody.Mlyncek mi urobí z ovocia dreň.

Zmes je dosť suchá čiže najprv naplním polovicu suda max2/3 objemu a dolievam dosť vody, keďže vzduch medzi suchou drsnou je nepriateľ kedze to na vzduchu akurát tak hnije a nie kvasi.

Na 120l súd dávam 3-4 kg cukru rozrobeneho v teplej vode a 1 fľaštičky dystizymu v litri vody.

Dva dni po sebe to premiešam vrtulkou na vŕtacke.

Po dvoch dňoch rozrobim onoferm Fredo nizkoteplotne kvasinky keďže to ovocie je zbierame v októbri.

Dĺžka kvasenia je zhruba 4-6 týždňov. Počas kvasenia koláč zamiešame asi 2 x do zmesi.

Nakoniec sa to destiluje.

Pálenka je vždy voňavá a jemná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika