Chladič



host - 211.121 (?)
17.9.2021 7:14

Zeptal bych se na podrobnosti. Jestli jsem to pochopil správně, tak jiný chladič (nerezový místo měděného) ke stejnému kotli znamená také jinou chuť gořalky? Díky za upřesnění.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 58.25 (?), 14.9.2021 9:19, zobrazeno: 1311x
po sklamání z talířovým chladičem, se svami musim podělit. co jsem z tim udelal tak všechny produkty pálí, štípů,ostré, a ani po roku se zdají že nevyvětrajů. už jsem pořídil klasiku, a hned první produkt je lahodný, nepálí. teď talíř necham asi na 1D. a 2D hada. mohl sem z tím talířovým odlít úkapu kolik chtěl, stejně to v tom chladiči zústane. a vyplachne se než skonči 2D. stačí trocha a jak odvetra lihu tak kořale štípů, pálí. odlel jsem 2litry aj z 30lutru při 2D, pak skoro nic neostane. a stejně to ještě štípe, a nevoní už. v hadovi to vyplachne hned. přechod úkap/jádro odteče a nic v chladiči nezustane. a luxus. navic ta měd udržuje sladku gořalu. mlsací. né ty prútahovky z nerez chladiča.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.121 (?), 17.9.2021 7:14

Zeptal bych se na podrobnosti. Jestli jsem to pochopil správně, tak jiný chladič (nerezový místo měděného) ke stejnému kotli znamená také jinou chuť gořalky? Díky za upřesnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.208 (?), 22.9.2021 9:32
nerez vyhodit, a dat měďeneho hada. a je palenka uplne o něčem jiném. ještě zvažuji jestli ho nevyhodit uplně ten nerez talířový. a i na 1D použít klasiku měďenu spiralu. největší chuť jsem zjistil že dělá i zpusob vytápění, já zatopim dřevem, a to ten dvouplašt tak provaří, že je marmeladová palenka. mam tam i dve topne tělesa 10kw, a na ty se mi osobně zdá že je to nejchutnější. ovocne kompotove. mam dvouplašt na kombinovane vytapeni. i z michanim, aroma vež. nemam jeste zkušeny plyn. podle me to bude neco napul ta chuť. ty spiraly topí pod dnem. me to pripada podobne jak z klasickeho 1pláště ty pálenky = nejlepší. Stroj ohřeju dřevem přepnu na spirale a je to, po letech experimentovaní. i kolonu polsku sem zkoušel jak jsem vyhodil 1Plašt, a ta letěla okamžitě. ted jsem zpokojen. že si dam panačka pochutnam si. nic nepálí. chutí aroma bohatě, žadne ocase. rano žadny bolehlavy možu normalně pracovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.246 (?), 23.9.2021 13:40

No nemohu úplně souhlasit. V sestavě by měla být vždy část z mědi, aby se mohly navázat sirnaté sloučeniny a nepřecházet do pálenky. Měď nemám na chladiči rád, protože když pálíte dvakrát třikrát do roka, tak vám vždy trochu zkoroduje. A to čištění spirály před destilací je dost komplikované a ne vždy se podaří tak, aby se to v destilátu neprojevilo. Já mám kotlík z nerezu, víko/klobouk a přestupník z mědi a chladič z technického skla a nemohu si stěžovat. Jinak je to vždy o pocitu toho kterého „provozovatele“ a na co je navyklý … nic více k tomu nemohu říci (probíralo se to zde kdysi ve vláknu „destilační přístroj“).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.37 (?), 23.9.2021 19:44
konstrukce nerezoveho talířového chladiče kovodél, vlčnov strojirny je špatna. jak jsem psal víše. do celeho chladiče vletí vískočka ostrá paliva. obalí ho. a je potřeba odlét vice než 2l třeba i 3. než zas cely se vymyje jádrem.to nejlepší vylejete do kanala, pokud mate sklo spiralu. tak to hned jak odteče ukap oplachne jadro a vy přepínate jímaní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.179 (?), 31.10.2021 8:34

Aky mata priemer tej medenej trubky v chladiči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.37 (?), 18.1.2022 21:32
talířový chladič. asi vyhodím. nemužu ani v zime sním uchladit. je to kravina vymyšlená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika