Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Věřte mi, mám skoro stejnou kolonu z keg sudu doma. Dvouplášt, takže se nepřipaluje... Co jsem se s ní natrápil!!! Ale přeci ji nevyhodim. NIKDY se Vám nepovede na první destilaci s využitím těch 6ti studených prstů vyrobit dobrou pálenku z ovocného kvasu. Opravdu to funguje mizerně. Jediné k čemu lze využít je přepálení vína, nebo jiných vysoceprocentních řidkých kvasů, bez husté ovocné složky a stejně přijdete o to zásadní... chuť a aroma ovoce, nebo vám tam zase při nedostatečném chlazení v prstech a zesíleném výkonu kotle vlítnou nepitelné sračky. A navíc po tom 1D zůstává taková pachut v puse. Nedá se to pít, at si výrobci a prodejci na bazarech a Aukru říkají co chtějí.  Pokud už tu kolonu v ceně nerezu jak píše Rafael máte a chcete vyrobit pitelnou pálenku jde to jak jsem psal, ale podle starých zásad 2D, samozřejmě základ zdravé, přezrálé a dobře vykvašené ovoce. Uplně vyřadte chlazení těch 6ti prstů, pak přivedte kvas do varu a destilujte, 1. destilaci zastavte, jakmile klesne alkoholovost toho co teče zhruba k 25 procentům, dál už se dostávají do pálenky smrady, které už druhou destilací na takto jednoduchém zařízení neodstraníte. Pokud jste laik, tak ideálním vodítkem je teplota par před chladičem (fyzika funguje), jakmile stoupne teplota k 97 až 97,2 st Celsia (záleží na kvalitě kvasu), už vypínám topení a nechám jen dokapat. Takhle si vypálím vše co aktuáně mám připravené třeba 3x 50 litrů meruněk a pak to vše dohrmady vypálím na podruhé (2D). Válec nad kotlem naplním měděnými smotky z plíšků a drátků, které jsou samozřejmě čisté, čistím bez chemie, nechám je v hrnci zalité tím prvním horkým ovocnýcm kvasem, kyselinky a teplo se postará o naprosté vyčištění mědi. 2 destilace musí mít opavdu pomalý náběh, opravdu to musí jen kapat, aby jste ostranili předek a zbytečně z kotle neletělo i to dobré. Pro příklad ze 3 vypálených barelů ovoce, tedy asi 150 Kg odstraním (odkapu) úkap, vždy min 0,5 litrů a pak už po chvilkách očichávám a koštuju ve štamrdli 1:1 naředěné čistou vodou, samozřejmě nepolykám, vždy jen poválím po jazyku a dokud to škrábe a svírá jazyk, tak neberat!. Pak pozvolna destiluji, JÁDRO, nesmí to jen kapat, ale ani téct moc ryche, prostě nepřetržitý tenký čurek. V pruběhu detsilace je třeba trochu přidávat teplotu pod kotlem, protože jak alkohol ubývá, tak je třeba vyšší teplota na zachování správného proudu. Jakmile se teplota před chladičem dostává k 92 st.C už opět ochutnávám a očichávám a zastavuji 2D protože pak už z toho neteče nic co bych chtěl pít. Toto co jsem popsal je jednoduchý staletími prověřený system 2D. Sice je to hromada nerezu, ale udělat na tom dobrou pálenku jde. Musíte si o tom ale něco načíst a pak zkoušet, zkoušet, zkoušet. Hodně zdaru, Honza.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika