Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Omlouvám se, že zakládám již jednou založenou rubriku, ale odpovědi v té první se mi nezdály dostatečné na to, aby to vyřešilo můj problém. Tedy, vlastním 150l nerezový dvouplášťový destilační přístroj (tedy bez, jinak nutného míchání). Přitápím dřevem.V mezistění mám trafo olej, no a teď konec chlubení. Kvas se mi na povrchu, po obvodu připaluje ke stěnám kotle, což je samozřejmě nemyslitelné. Jsou sice způsoby léčení takového produktu, ale radši bych odstranil to připalování. Teploměr mám v klobouku, tedy měří teplotu par a né kvasu. Při cca 95°C už slyším kvas bublat a tuším, že bude zle. Přitom se snažím přikládat pozvolna a nehonit to. Tedy páleničáři, co poradíte? Zkoušet topit ještě pozvolněji, nebo nelze připalování zabránit přidáním oleje do kvasu? Na kvalitě kořalky by se to projevit nemělo, vždyť v palírnách takto zabraňují pěnění kvasu! Ale nevím, jestli by to vyřešilo můj problém. Děkuji předem za radu.           Radek

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika