Porážka vietnamských prasat



Stránky: 1,  2   
host - 243.154 (?) 
25.2.2012 11:49, zobrazeno: 67566x

Pozdrav všem. Rád bych letos začal s chovem vietnamáčků a tak sháním co nejvíce možných rad. To co se nikde moc nedočtete na webu je porážka těchto milých zvířátek :). Jak je kdo porážíte a následně zpracováváte maseno? Co se srstí, škrábe se jako u českýho čuníka, či jej ztahujete, snad prý to někdo dělá tak i druhak. Čili výhody daného postupu jsou vítány.

No snad tímto příspěvkem do místní diskuze nikoho nenaštvu, ale zelího moc nejím a na mazlení mám raděj jiné tvory, jak tolik masa pohromadě: D :D

Tomáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 225.45 (?), 25.2.2012 14:25

ja jsem vetnamciky vdzycky sparoval a oskrabal stahovani jde take ale je skoda nepouzit kuzi po opareni jde dolu se stetinami i cerna barva trakze se da hezky horkou vodou udelat z cerneho bile neberte to prosim nejak rasisticky no a maso klasicky zpacovat spek sadlo balicky do mrazaku nebo zavarit to uz je na kazdym jake ma moznosti porazka je vlastne stejna jako u velkeho cunika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.93 (?), 25.2.2012 15:13

měl jsem taky vietnamáky a porážel klasicky jako české nebo selátka na oheň ale nebyl jsem s chovem spokojen-žere jen zelené ale sádelnaté až běda Toť jen můj názor vůbec nešel na gril-nehodí se Viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.106 (?), 25.2.2012 20:39

Za stejnou dobu krmení je bílý vepřík jednou tak velký. Zabíjačka probíhá stejně, ale je skutečností ta sádelnatost.  Výhodu vidím jen v té možnosti vypásání - zkrmování zelené píce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.45 (?), 26.2.2012 10:13

take uz jsem snima skoncil pokud maji byt ve chlivku tak je to nerentabilni zbyl mi z chovu jen zakladajici kanecek tento rok se doziva 22 let az pojde tak bude cestne pochovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.173 (?), 28.2.2012 19:29

Chtěl bych se připojit s dotazem. Kdybych chtel na jare koupit treba dve prasatka s tim, ze je na podzim snime, jak velkou plochu musi prasatka mit, aby travu uplne neznicili? Jak y je problem z trusem? Da se zahrada jeste normalne vyuzivat? Nebo se zeptam obracene, jak velkou zahradu podle Vas musim mit, abych ji mohl pouzivat pohromade s prasaty. Par jejich blibenych mist z bahnem bych zvladnul, ale nechtel bych mit jen rozbahnenou plochu. Pokud by to na volno neslo, jaky minimalni prostor musi prase mit, pokud by se jednalo o jakysi vybeh (jako pro slepice). Jeste se chci zeptat, kdy je nejvhodnejsi nakup a v temze roce nejvhodnejsi porazka (pocasi vs vaha). A na jakou hmotnost se da v tomto relativne kratkem case vykrmit. dale jestli se da sehnat prasatko jiz vykastrovane, popripade za kolik. Tim jsem vycerpal vse co me zajimalo. Dekuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.34 (?), 29.2.2012 9:31

Dobro došli teda kolego... To je dotazů jak hrom :)

No já osobně jsem se už byl podívat k borcovi co od něj budu selátka kupovat a poptal jsem se i na zabíjení. Údajně on stahuje, panč je to méně práce. Ohledně té zahrádky, určitě bych volil oplotit, alespoň to je moje volba. Tendle čuník může být chován i v chlívečku, čilátko jej můžete zavřít i do malého výběhu. A nosit mu posekanou travičku. Někde jsem četl, že se to naučí žrát. Pravdou je, že mám jakeš takeš zahrádku a tak mu udělám ca 20x20m výběh a uvidím jak jim to bude vyhovovat. Ohledně váhy tam záleží hrozně na tom co bude žrát. Ten borec mi povídal, že on osobně preferuje zelený - je to s minimem sádla, ale zase váha na podzim ca 30Kg. Když se tomu něco málo přisype, prý to lépe roste ale nejen masově ale i tukem, který je prorostlý skrz maso. Proto ta volba je čistě na Vás co zvolíte. Já pravděpodobně jedno selátko hodím slunit na špejli už v létě, a druhý ponechám na zabíjačku v podzimku. No ale musíte mě brát s rezervou, takto si to toiž maluji já aniž bych měl zkušenosti. Toliko jsem jen posbíral za posledních pár dnů studia.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.81 (?), 29.2.2012 14:06

s minimem sádla?? tak to se přijedu osobně podívat tahle vetnam selata mají sádla až moc je jsou přesádlovaná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.34 (?), 1.3.2012 8:29

Nevím kam startujete, bo píšu že to mám od chovatele. Dle jeho slov když to má na pastvině, tak má ca do 2 kil sádla, zda je to pravd či ne, nevím. Mě to za zkoušku stojí. Nebo tu na fórech píše každý něco jiného...

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.135 (?), 1.3.2012 13:03

je to tak pokud se pasou tak maji i pohyb a sadla je asi 2cm ale jak se zavrou do chlivku tak jenom lezej zerou a sadelnati ja jsem mel kompromis vybeh asi 5x5 m a kde si to mohli preryvat a dostavali vse co se vyplelo ze zahradky a i nespotrebovanou zeleninu a odpad z kuchyne jako slupky od brambor jablka obcas i nejaky chleba nebo housku srot jsem nedaval a sadlo meli tak akorat na vysmazeni a to je take potreba tak se nechte odradit kdyz je ochocite tak se daji pod dozorem pustit i mezi zahony

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika