Mléko namísto zkysnutí zhořklo - co se stalo?



host - 248.181 (?)
26.6.2018 20:38

Čerstvé mléko - nepřevařené, nepasterizované by mělo zkysnout (jinak to není "čerstvé" mléko). Pasterizované neskysne, to se prostě zkazí (zhořkne), třeba tvaroh nebo syreček z něj neuděláte.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.7.2017 13:20

Nechci teoretizovat, ale nevěřím na kontaminaci mikrobem, který by předběhl laktobacila ve "zpracováíní" mléka. Kdo viděl někdy v Mongolsku, jak se někdy podomácku nakládá s nadojeným mlékem, z něhož se vyrábějí kysané produkty, takového mléka by se stěží dotknul. Přesto zkyslo a neshnilo. Zdůvodnit to neumím, taky už mám zkoušku z mikry hodně let za sebou.
   Troufnu si ale říct jeden názor. I když nalejete čerstvé mléko do hoven (není to správný příklad, obsahují laktobacilů hafo), mléko stihne zkysnout. Pokud nezkysne, chybějí tam mikroorganizmy, které v čerstvém mléce být musí. Proč tam v případě zadavatele nebyly, můžeme jen spekulovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.182 (?), 20.7.2017 21:01

pročetl jsem si příspěvky a myslím, že chyba je u dodavatele (i když to samozřejmě nepřipustí).Pokud je to ojedinělý jev, myslím, že nežli tady dlouze teoretizovat, je líp nepovedenou dávku vylít, pochválit se na farmě a s odvahou mladého skauta zakoupit další, zcela jistě,,zkysatelnou,, dávku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.151 (?), 26.6.2018 12:04

Nemyslim si, ze je to problem nekde na farme, stalo se me to stejne s tvanlivym pasterizovanym mlekem, ktere bylo asi tyden otevrene v lednici. Mleko zavrene, ze stejneho nakupu je v poradku. Stejne bych i ja chtel vedet pricinu, proc nezkyslo ale zhorklo a ani v nejmensim nemelo zadnou jinou znamku zkazenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.181 (?), 26.6.2018 20:38

Čerstvé mléko - nepřevařené, nepasterizované by mělo zkysnout (jinak to není "čerstvé" mléko). Pasterizované neskysne, to se prostě zkazí (zhořkne), třeba tvaroh nebo syreček z něj neuděláte.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.119 (?), 28.3.2019 13:01
Takže mléko aby bylo nezávadné se musí pasterizovat, ale nelze z něj pak udělat tvaroh? Tak jak tedy udělat tvaroh? Mám tvaroh dělat z nepasterizovaneho a riskovat střevní potíže? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.156 (?), 28.8.2023 16:50

Presne jak pise pani Lida, nepasterizovane mleko v marketu nekoupite. i Cesrtve mleko v plastu za 45,- je pasterizovane. Nepasterizovane zkysne vzdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.53 (?), 28.8.2023 16:13

Stává se mi to pravidelně u krabicového mléka, pokud jej po otevření v ten den nespotřebuji a otevřené uchovávávám v ledmici den dva.Z takto zhořklého mléka již neudělám ani tvaroh.Uvítal bych prodej půl litrového balení za poloviční cenu z ceny jedno litrového balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.210 (?), 28.8.2023 16:53

Moc do toho nevidím, ale vždy bylo prodáváno pasterizované mléko a normálně zkyslo. Dnes jsou prodávaná mléka s delší životností a tam je přidávané něco, co tu životnost prodlouží. A to také způsobuje, že z něho nelze udělat tvaroh, atd. Prostě něco za něco.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.210 (?), 28.8.2023 17:18

Nikdy jsem se o to nezajímal, ale do toho mléka nic nepřidávají, ale pasterují je krátce na 135 °C (několik vteřin). Píše se tam, že to mléko vydrží i několik týdnů, a že je prakticky mrtvé. Pochopitelně to co se říká že je čerstvé mléko, je mléko pasterizované. Bez té pasterizace by to asi nešlo. Já si pamatuji, že mne rodiče posílali pro mléko s konvičkou, přišel jsem do obchodu, řekl kolik chci a prodavačka mně tam dala potřebné, nalévala to z těch hliníkových mlélkárenských konví.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 28.8.2023 18:16

no ale pak to mléko hned dali na kamna a převařili a už to mělo úplně jinou chuť. A ten škraloup, ten jsem nesnášel, ale jiní ho milovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika