Chycená myš



Woodpecker - (24) - 60.170 (?)
5.5.2009 15:09

Zatím jsou stále v pasti, kde mají dostatek zrní. Jsem si vědom, jak utopení ve vodě probíhá. Na druhou stranu je můžu vypustit na zahradě - cca 100 metrů od králíkárny, ale mám takový divný pocit, že by se mohly vrátit. Opravdu hodně váhám a v současné době nevím, jak problém vyřešit 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Woodpecker - (24) - 60.170 (?), 5.5.2009 13:53, zobrazeno: 90508x

Dobrý den, do tzv. domečkové pastičky se nám včera chytily dvě myši. Chtěl bych se vás zeptat, jak se jich zbavit co možná nejhumánnějším způsobem. Děkuje Láďa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 5.5.2009 14:00

Jestli je chcete nechat živé, otevřte zavčas domečkovou past co nejdál od domova. Jsou-li totiž v pasti déle, někdy žere jedna druhou.
   Chcete-li je humánně zabít, je to problém. Nejsnadnější je asi ponořit celou past do vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.150 (?), 5.5.2009 14:30

Asi nejhumálnější smrt je injekcí, navštívil bych veterináře :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Woodpecker - (24) - 60.170 (?), 5.5.2009 14:37

Děkuji, pane Vysloužile, ponořím celou past do vody. Myši se bohužel dostávají do králíkárny a užírají krmení samicím s mláďaty. Obávám se, že jsem ještě všechny nechytil. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli mám chycené myši nechat v domečkové pastičce (jeden až dva dny), aby přilákaly další, nebo je tento postup kontraproduktivní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.62 (?), 5.5.2009 14:53
Mozna vam nebudu pripadat normalni, ale chycene mysi nosim do lesa. Jestli je utopeni lidske? Asi zalezi na kazdem z nas kde ma hranici lidskosti. Ale byt si vedom, ze se bude par minut topit mym pricinenim, tak to rozhodne ne. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Woodpecker - (24) - 60.170 (?), 5.5.2009 15:09

Zatím jsou stále v pasti, kde mají dostatek zrní. Jsem si vědom, jak utopení ve vodě probíhá. Na druhou stranu je můžu vypustit na zahradě - cca 100 metrů od králíkárny, ale mám takový divný pocit, že by se mohly vrátit. Opravdu hodně váhám a v současné době nevím, jak problém vyřešit 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.62 (?), 5.5.2009 15:13
Pokud nenajdou lepsi zdroj potravy, tak se vam vrati. Pocitam, ze bezpecna vzdalenost je 500m. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.146 (?), 5.5.2009 16:06

Přesypte je do kýble a majzněte je pořádně násadou. Budou to mít určitě rychlejší než to topení. Ten kýbl spíš vyšší než nižší, docela dobře skáčou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.85 (?), 5.5.2009 20:40

Stačí nižší škopek, ale na dno nalijte tak v případě rejsků 5-8 a v případě myší 8-10cm vody a pak je praštěte klackem za uši, i se líp trefují když plavou podel stěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 8.5.2009 14:32

Rejsky nezabíjet! Z Wikipedie - rejsek je typický hmyzožravec, tudíž se živí převážně hmyzem, ale i slimáky, pavouky, červy a mršinami obratlovců. Takže zabíjet pouze v případě, že by vám decimovali třeba slepice nebo králíky. Ovšem vzhledem k tomu, že rejsek obecný dorůstá nejvýš 7 centimetrů + 3,5 cm ocásek (rejsek malý 5 cm + 3 cm ocásek, tento je dokonce chráběný), zřejmě toto nebezpečí nehrozí :-). No a proč byste si likvidoval něco, co žere slimáky, žejo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika