vyhnívání stromu



host - 189.109 (?)
11.1.2023 9:35

Walter a SPCH nevidí, já vidím. Proto můžu i poradit, což se pánovi Walterovi zřejmě nelíbí... Obrázek je jasný, jen v části chybí jedna barevná složka, což není pro posouzení rozsahu a tvaru poškození vůbec podstatné.

A narozdíl od SPCH jsem poradil, co se s tím dá dělat a jaká jsou rizika i po ošetření. Zatímco oni pouze zkritizovali obrázek, kritiku kritiky, a neporadili lautr nic. Který příspěvek má pro tazatele cenu a který pouze degraduje vlákno, hmm? no

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 91.196 (?), 10.1.2023 16:03

Jmenovče, obrázek se nepovedlcool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 11.1.2023 7:39

Typická neodpověď od SPCH, on totiž ještě nikdy neodpověděl a pouze klade hloupé otázky.

I z poškozeného obrázku je jasně vidět kmen s obří dírou u paty a vyhnilý vnitřek vydlabaný vedle na hromadu. Já jsem měl takto poškozenou 1 kosterní větev. Postupoval jsem tak, že jsem zamezil pronikání deště dovnitř, maximálně shnilý vnitřek vydlabal, vysušil a zatmelil montážní pěnou. Díry se velmi krásně uzavřely kalusem a strom je jako nový. Vím, že to je potencionálně slabé místo, kdyby přišla nějaké obří vichřice, ale na růst stromu to nemá vliv. Předpokládám, že čím déle vydrží, tím více letokruhů přibude a odolnost větve se zvětší.

To samé platí i v tomto případě - vyčistil bych vnitřek, nechal vyschnout a pak zatmelil. Samozřejmě musíte zajistit, aby se pak dovnitř nedostávala vlhkost. Je jasné, že tu zůstane riziko zlomení stromu při vichřici, vnitřek už navždy zůstane dutý, ale to už je na vašem posouzení, jak vás to ohrožuje. Strom normálně bude fungovat dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 11.1.2023 8:41

189.109 rád ostatní kritizuje, to se mi opravdu nelíbí. Pan SPCH má pravdu, ta fotka se opravdu nepovedla. Já bych z ní stav stromu nevyčetl a kmen stromu jasně nevidím, žasnu nad vaším ostřížím zrakem.Tímto chci tazatele 233.106 požádat o přiložení kvalitnější fotografie, ze které by byl lépe patrný rozsah poškození stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 11.1.2023 9:35

Walter a SPCH nevidí, já vidím. Proto můžu i poradit, což se pánovi Walterovi zřejmě nelíbí... Obrázek je jasný, jen v části chybí jedna barevná složka, což není pro posouzení rozsahu a tvaru poškození vůbec podstatné.

A narozdíl od SPCH jsem poradil, co se s tím dá dělat a jaká jsou rizika i po ošetření. Zatímco oni pouze zkritizovali obrázek, kritiku kritiky, a neporadili lautr nic. Který příspěvek má pro tazatele cenu a který pouze degraduje vlákno, hmm? no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 11.1.2023 11:26

Waltr a SPCH nevidí, já taky nevidím. V dnešní době fotka nic nestojí. Přikládat k dotazu takovýto obrázek mi přijde trochu neuctivé k lidem, od nichž žádám radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 11.1.2023 13:00

Hmm, 189.109 mi silně připomíná jednoho, který se do mě na vojně zamiloval a byl zklamaný, když jsem mu nedal, protože na kluky nejsemcheeky. Tomuto radílkovi asi někdo rozkopal bábovčičkycool, no, snad ten binec uklidí pomocí dobře viditelné zednické lžíce + krumpáče a velké sekery, které jsou na nekvalitní fotce rozeznatelné obtížněji??? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 11.1.2023 15:40

fotka je v pořádku, ale tazateli se rozlila skoro po celé zahradě žlutá barva, čirou náhodou byl ušetřený pás trávy se zednickou lžící.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.83 (?), 11.1.2023 16:53

Básníku historky z vojny a trapné konspirační teorie o bábovičkách si příště nechte do hospody.no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 11.1.2023 17:34

kiss: zásah na komorucheeky? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.117 (?), 11.1.2023 18:47

Unikají mi pohnutky, SPCH, proč se denně prezentujete na ZAHRÁDKÁŘSKÉM fóru, když jste ještě nikdy nikomu ohledně zahradničení neporadil, naopak tu narcisticky označkujete každý dotaz hloupoučkým protidotazem, nebo se trapně navážíte do jiných, kteří narozdíl od vás rady poskytují? cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika