vlašské ořechy



Džugo - (4) - 26.17 (?)
18.9.2007 22:48
/Prepáčte nevšimol somsi tu vrstvu/ Plné bedničky, ale keď ich zbieram po daždi niekedy par dní ležia vo vode, tak ich prehrniem než obschnú z vody. Bedničky mam na sebe, nestoja priamo na zemi ale na starých stoličkách, lebo mi tam za prívalov natečie aj 10 cm vody P
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 184.85 (?), 16.9.2007 22:05
I ja mam spatne zkusenosti se susenim orechu, byly vyschle a horke. Susila jsem je vyloupane v kuchyni, v chladne mistnosti okamzite zacaly plesnivet. Prosim poradte, opet uz zacinaji padat, alespon letos bych si na nich chtela s rodinou pochutnat, dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Džugo - (4) - 72.202 (?), 16.9.2007 23:20
Vážená pani nie som odborník na sušenie ovocia a orechov, ale pozbieram orechy po zemi /neotlkam/ uložím do bedničky na zeleninu a tú mam uloženú pod prístreškom na dvore. Nesvieti tam slnko a neprší. Nerozeznáte ročné orechy od dvojročných. Niesu horké a neplesnivejú. Stále sú vonku. Vylúpané orechy horknú. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 83.26 (?), 17.9.2007 11:21
Hořknutí ořechů je většinou způsobeno žluknutím tuků - proces urychluje vyšší teplota, přítomnost vzduchu a světla. Vyloupané žluknou rychleji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.85 (?), 18.9.2007 10:33
Vážený pane Petře, děkuji mnohokrat za radu ohledně uskladnění vlašských ořechřu, jen ted mam problem s manželem, ten mi tvrdí, že je nemam ani vylupovat z vrchní zelené slupky, já myslím že se slupka sundat musí, jestli Vám nepripadam naivni, prosím odpovězte, Určitě vše udělam,jak jste poradil. Bydlíme v horách a trvalo nám dlouho, než jsme začali sklízet.  Jarka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?), 18.9.2007 10:44
Som neni Peter, ale myslím si, že ze zelené slupky se ořechy vyloupnou samy dřív než spadnou - alespoň teda ty moje. Pokud na nich zelená slupka drží, tak jsou nejspíš nezralé. Jejím ponecháním by, dle mého, ořechy začly spíš hnít než schnout. Takže  odstranit. Myslím, že diskuze i příspěvek pana Petera byl o vylouskávání jader ze skořápky.
   Připomínám ovšem, že i osvědčené a pravdivé rady nemusejí mít vždy univerzální platnost. Ne každý má natolik vzdušný, suchý a chladný přístřešek na uchování ořechů a ne každá odrůda je všude stejně dozrálá a tudíž stejně odolná vůči žluknutí. Já například chuť čerstvě usušených a rok starých ořechů rozeznám, ať je uchovávám kde chci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.85 (?), 18.9.2007 19:08
Díky, manželovi jsem vše přečetla a ořechy budu sušit venku ve větraném přistavku. Určitě dam vědět, jak jsem dopadla, Jarka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.17 (?), 18.9.2007 20:06
Pani Jarka orechy musia byť zrelé - samé padajú zo stromu bez zelenej šupy. Mám tak uskladnené dva druhy orechov s tvrdýmy škarupinami i takzvané "papíráky" s mäkou škrupinou. A je to fakt len prístrešokz jednej strany úplne otvorený vietor prefukuje. Prajem úspešné sušenie Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.145 (?), 18.9.2007 21:56
Přečetla jsem si diskuzi o sušení vlašských ořechů a prosím o upřesnění velikosti bedniček na ovoce. Jsou to klasické lísky nebo takové ty přepravky z umělé hmoty většinou zelené barvy? Ptám se proto, že letos máme ořechů opravdu velké množství a těch obyčejných, dřevěných lísek bychom potřebovali nejméně 50 ks i více. Jde mi o to, zda sušíte ořechy pod přístřeškem ve větší vrstvě. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.17 (?), 18.9.2007 22:27
Tie zelené prepravky z umelej hmoty. /pred dvoma rokmi ich tiež bolo vela tak som ich mal aj v starých drevených šuflikoch zo skrine a nič sa im nestalo/ Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Džugo - (4) - 26.17 (?), 18.9.2007 22:48
/Prepáčte nevšimol somsi tu vrstvu/ Plné bedničky, ale keď ich zbieram po daždi niekedy par dní ležia vo vode, tak ich prehrniem než obschnú z vody. Bedničky mam na sebe, nestoja priamo na zemi ale na starých stoličkách, lebo mi tam za prívalov natečie aj 10 cm vody P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika