Saturn



host - 100.29 (?)
16.11.2009 23:26

Máte pravdu, pomologie před ním varují všechny. Já se však letos dostal k plodům této odrůdy a byly opravdu nádherné a vyplňovaly pěkně skořápku. co jsem však zvědav, tak to bude jeho mrazuvzdornost. jinak mi mozek nebere, proč ho ve všech pomologiích co mám tak kritizují (a mám jich doma 8 od různých autorů). Asi proto stále s jeho doporučováním váhám, ale zařadím ho do pokusů také. george.kamis@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 46.80 (?), 27.10.2009 20:32, zobrazeno: 9208x

Dobrý den,

 pokud někdo máte doma odrůdu ořešáku Saturn, prosím napište jaké s ním máte zkušenosti. V jedné staré pomologii jsem o něm čelt,  že má často mírně vyschlá jádra. Co vy na to?

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 15.11.2009 10:22

Nevšiml jsem si, rodí asi 10 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.71 (?), 1.3.2015 10:08

Dobrý den, můj syn má na zahradě v Holovousích praotce všech Saturnů. Půda je zde jílovitá s pískovým a pískovcovým podložím. Plody jsou výborné kvality, rodina je s velkou spokojeností užívá již 80 let.           Miloslav Svoboda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 16.11.2009 23:26

Máte pravdu, pomologie před ním varují všechny. Já se však letos dostal k plodům této odrůdy a byly opravdu nádherné a vyplňovaly pěkně skořápku. co jsem však zvědav, tak to bude jeho mrazuvzdornost. jinak mi mozek nebere, proč ho ve všech pomologiích co mám tak kritizují (a mám jich doma 8 od různých autorů). Asi proto stále s jeho doporučováním váhám, ale zařadím ho do pokusů také. george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.11.2009 22:28

  Nové učebnice vznikají ponejvíce opisováním starých. Podobné to bude i s pomologiemi.
   Nevím, co se myslí vyschlými jádry. Ořechy se po sklizni suší, takže jádra všech jsou při konzumaci vyschlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.80 (?), 28.11.2009 19:42

No zkrátka, že se scvrkávají a zůstane tam více toho nahořklého osemení.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.29 (?), 6.2.2010 1:55

Dobrý den, od mého posledního příspěvku se toho hodně změnilo. Ten Saturn není špatný, ale potřebuje hodně výživnou půdu a hodně vody, to když nemá, tak to vypadá právě tak co popisují pomologie - to jsem si ověřil za poslední 3 měsíce ve 4 lokalitách. Pouze z jedné má plody opravdu překrásné. Na druhou stranu jsem za poslední dobu našel daleko lepší odrůdy se kterým se Saturn prostě srovnat nedá. Já už bych ho prostě nekupoval a vybíral bych si jiné a lepší odrůdy. Například se mi dostal do ruky chuťově naprosto nedostižný veliký křapáč, který paradoxně nevysychá - což jsem u křapáče nikdy neviděl a má hmotnost jádra z plodu 68-72% podle roku!!! Prostě něco neuvěřitelného (pro srovnání Mars má 52%, Saturn 44%, Lake 53%, Jupiter 52%. Ze schválených odrůd má Lake naprosto nejvyšší podíl jádra. A tento křapáč měl vloni 72% a ta slaďoučká chuť!!! Prostě něco úžasného.

george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika