Podle čeho vybrat ořešák



host - 232.245 (?) 
2.10.2022 0:14, zobrazeno: 1100x

Zdravím všechny zahrádkáře, jsme před velkým životním rozhodnutím, koupě ořešáku na zahradu. Polemizujeme jaký druh ořešáku by pro nás byl nejvhodnější, vlašské ořechy máme rádi a proto bychom si jeden rádi na zahradě vysadili, ale nevíme jakou odrůdu vybrat, pročetl jsem spoustu vláken na internetu i tady a stále nevím jaký by byl nejlepší. Někde jsem četl, že nejchutnější odrůda je Lake, ale prý klasika Mars je prostě klasika... Zajímala by mě i výnosnost u jakého ořešáku je opravdu velká, abychom nekoupili nějaký, který má malou výnosnost. hezky sepsané jsem to našel zde. Předem děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 123.111 (?), 15.10.2022 15:18

Chybí mi informace, které odrůdy ořechů nerozklovou ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.142 (?), 15.10.2022 18:02

Kamenáče, křapáče, někdy polopapírky podle infekčního tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.108 (?), 17.12.2023 9:38

Já bych jako první zmínil ty roubované versus semenáče. Má zkušenost s roubovanýma je tristní. V roce 16 jsem nasadil tři odrůdy, výška 120-150 cm špičáky. Tři roky prakticky nerostly, dobrá, počkám než zakoření. Nechal jsem se nalákat jak roubované jsou skvělé, brzká úroda atd. Nejsou. Je rok 23 a ořešáky nevyrostly. Jenom letošní přírůstek 10 cm u všech tří. Před třemi lety jsem nasadil ořešák z ořechu-ten je vyšší a robustnější po třech letech než ty roubovance. V mém okolí ořešáky normálně rostou, ALE nikdo nemá roubované. Už vím proč. Každý rok mně soused dovolí sběr u jeho ořešáku, letos byla úroda slabší, nasbíral jsem sotva půl košíku. Smiřuju se s tím, že z těch ořešáků nakonec nebude nic. Nechám je v zemi, třeba se ještě dočkám.  Ale jak jinde čtu, mají dost krátkou životnost než semenáče. A ten mně zarodí kdovíkdy. Narazil jsem na hodně lidí co jim ty roubované moc nejdou, chtěl bych vidět na fotce takový Mars po těch sedmi letech jak vypadá a jak a odkdy plodí. Na netu jsem takovou fotku nenašel. Nemáte někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika