Plíseň v ořechu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 34.14 (?) 
5.10.2019 12:46

po čiernavke máme aj vrtivku sad , naštastie je napadnutý zatial iba krapač, lake, jupiter a ostatne maloplodé sú čisté.

fero stredné považie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 192.56 (?), 5.10.2019 16:00
Tie červy vrtivky je vidiet keď sa utrhne zo stromu polo zeleny - polo čierny orech a šupku začnete lupať nožom. Na popadanych orechoch červy byť nemusia, lebo sa zavrtavaju do zeme. Zo zeme sa potom na dalši rok liahnu muchy a tie kladu vajiča do šupky dozravajucich orechov. Jedna mucha nakladie asi 400 vajičok. Popadane orechy je treba okamžite zbierat aby sa to zbytočne nemnožilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 22.128 (?), 5.10.2019 19:18

Ja jsem pod Brnem a zatim ani naznak, ale znamy ze Straznice uz s vrtuli problemy ma. Davam si tak dva roky, nez se to tady objevi, orechu je to vsude strasne moc i podel silnic, bude to kalamita. 

Je to velka skoda, protoze to je pro me jeden z mala stromu, o ktere se nemusim nijak starat. Kdyz vidim ty fotky slupek plnych cervu, asi se na orechy vykaslu a vrhnu se asi na severni pekany. V Evrope je od 90.let a siri se hodne rychle, do par let tu bude vsude... bohuzel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 7.10.2019 8:09

v okoli Nitry su cierne orechy a vrtivka uz minimalne 8 rokov, co sa zaujimam o zahradu. Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 20.10.2019 5:19

Věřím, že nejde o globální katastrofu. Na Vysočině (v 520m.) mám veliký strom, kde bylo 95% ořechů zdravých. Celkem asi 60 litrů. Naopak v 210 m ořechy ani nesbírám, protože jsou skoro všechny černé. Červů jsem si nevšiml. Bude nutno velmi důsledně odklidit všechno listí. Možná i postříkat rosičem. Pro zajímavost: v Bulharsku mám v 60m. napadených více než 50% ořechů. Zatím bez postřiku. Některé lokality budou pro ořechy vhodnější, jiné méně.

Letošní ořechy z Vysočiny
Letošní ořechy z Vysočiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika